kredi karti islem dolandiriciligi önlemek

Eger bir tüccar iseniz, özellikle ürünlerini online, isinizin sansini kredi karti dolandiriciligi maruz satan birisi kuvvetle muhtemeldir. Birçok is için, kredi karti dolandiriciligi onlar is yapmaya paylastirir ve hatta bunun için sorumlu olabilir bir maliyet ne kadar fiyat ürünleri – bir is kötü ya da süpheli alacaklar için hesap nasil benzer. Örnegin Ingiltere’de, hükümet yayinlanan istatistik kredi karti sahtekarligi TL 83.3m 10 yil önce sadece çip ve pin düzeni getirilmesi önce £ 504.8m kadar gitti oldugu ortaya çikmaktadir. Chip ve pin sayisina göre bir hirsiz baskasinin kredi karti ile satin alma islemini tamamlamak için sadece sahte bir imza daha yapmak zorundadir, yani her bir kredi karti için atanmis bir sistemdir. Bu, bu yana% 13 dolandiricilik azaltti için söylenmistir.

Kredi karti sahtekarligi pek çok farkli türde ile, her biri ele için bir strateji olmasi önemlidir. Bu makale islemekle kredi karti dolandiriciligi iyi bilinen teknikleri için korunma yöntemleri bir bakis açisi sunuyor.

karti mevcut degil dolandiricilik

CNP dolandiricilik dolandiricilik en hizli yükselen kategori arasinda yer aliyor. Bunun temel nedeni, özellikle Chip ve Pin tanitimi ile, bizzat sahtekarlik çok zor hale geliyor olmasidir. Kredi karti dolandiriciligi telefon ve internet tüccar dogru hareket devam ettikçe, tüm tüccarlar dolandiricilik maruz kalma iliskili maliyetler azaltilabilir saglamak için alabileceginiz tedbirler vardir.

* Telefon geri müsterilerin siparislerini onaylamak için. Bu da bir maliyet merkezi olmasina ragmen islem olagan ile biraz disari göründügünde, bu bir teknik olarak kullanilabilir

* Teslimat adresi ve kart sahibinin adresi farkli islemlere dikkat edin

* AVS veya CSC kontrol tamamen islemlerden dogan tüm riskleri kaldirmaz, ama sadece disari bizzat kredi karti olan bir / c ayrintilari elde baz yapilmasi gereken dolandiricilik için yetenek kaldirir.

karti mevcut dolandiricilik

Kart Present Sahtekarlik islemek için giderek daha zor hale geldi, ve sonuç olarak artik sik sik CNP dolandiricilik ile oldugu gibi bir beyaz yakali suç olmasi ile iliskilidir. Buna ragmen, karti mevcut dolandiricilik hala tüccarlar hala ugrasmak zorunda bir konudur. Belirli protokoller izleyerek etkilenen sansini sinirlamak için yardim ve is dogru prosedürleri takip ederek iade edilir emin olabilirsiniz.

* Rahatsiz görünebilir insanlar aramak için çalisanlara sorun. Onlar tek basina esasina göre karsi karsiya degil, ama bunu yaptiklarinda kesinlikle gizlice uyanik olmalidir.

* Kabartmali kart numarasi makbuz üzerindeki kart numarasiyla ayni oldugunu kontrol edin. Bu ihtiyatli ve derhal yapilmasi gereken varsa son 4 rakam özellikle dikkat edin. Bunlar farkli ise o zaman hareket etmek önemlidir. Bu gibi durumlarda bu kaymagini yerini almistir olasidir.