envanter üzerinde isletme ölçegi geçis zamanda yönetimi-yardimci

Ekonomi açisindan stok, tedarik zincirinde kursun yaratma zamani, zaman farki kaynaklanan ve operasyonun bir sonraki ölçek üzerinden geçis sirasinda is ihtiyaçlarini büyüyen karsi sorunlara is girisimler tarafindan muhafaza tampon stok olarak tanimlanir. Envanter bir is girisim hammadde, çalisma islemleri, mamul ve isletme mevcut ekstra kaynagi içerebilir. Bu maddi ve manevi ikisi de olabilir.

Bir envanter bakimi maliyetinin önemli bir miktarda içerir. Stok maliyeti kilo, depolama alani, kalite kontrol, asinma ve yipranma ve hirsizlik dahil olmak üzere zarar her türlü gibi bagli faktörler olabilir. Ancak, envanter yönetimi maliyeti genel olarak iki kafa-siparis maliyet ve tutma maliyeti içerisinde ayrilabilir. Maliyet siparis envanter muhafaza edilecek ürün / hizmetin gerçek degeri ne olursa olsun bir sekilde sabit kalir. Maliyet Holding degisir ve para firsat maliyeti büyük ölçüde baglidir.

Etkin stok yönetimi için, kusursuz bununla ilgili verileri takip etmek gerekir. Bu kayit ve koruma kitabin önemli miktarda içerebilir. Ancak, defter tutma islemi neredeyse hatasiz olmasini saglamalidir. Her eklemeler ve envanter indirimleri takip edilmelidir. Uygun güvenlik hirsizlik gibi insan yapimi tehditlere karsi ücretsiz yapmak için envanter tutulmalidir.

Envanter yönetimi yazilimi bu konuda çok yardimci oldugunu. Bu envanter kayit tutma sürecini otomatik hale getirir. Bunu yani sira, stok yönetimi yazilim paketleri isinizin artan ihtiyaçlarina uyacak sekilde özellestirme daha büyük bir derecesi var