görüntü optimizasyonu ile sitenizin yüklenme süresini azaltmak

Daha fazla internet kullanicilari her yil genis bant geçis, hangi çevirmeli gelen hizli ve daha verimli bir gelismedir. Alternatif olarak, hala internet erisimi için baglanti dial-up kullanan web kullanicilarinin büyük bir kismi vardir. Sen caydirmak ve kullanicilar dial-up rahatsiz edecek siteniz için yorucu bir yükleme vakit geçirmek istemiyorum.

Çogu zaman, web sitenizde metin bile bir çevirmeli baglanti ile, derhal yükleyecektir. Genellikle sitenizde yükleme süresi yavaslar suçlu dramatik görüntüleri. Bu kullanicilarin dikkatini çekmek için yeterli görüntüleri kullanarak arasinda hassas bir denge, ancak sitenizin genel performansini yavaslatabilir degil önemlidir. Bu web sitesi tasarimi planlarken dikkate almak gereken bir seydir.

Eger sitenizde kullanmak için gidiyoruz hangi görüntüleri karar verdik sonra, daha sonra verimli yükleme süresi saglamak için onlari optimize üzerine hareket etmelidir. Eger, dosya boyutunu azaltmak için tüm gereksiz bilgileri çikariyorsaniz bir görüntü optimize zaman. Dogru sekilde yapilirsa, hiç resminizin görünümünü degistirmez.

Dijital kameralar ve Stok fotograf sitelerinden gelen çogu görüntü genellikle çok büyük. Bazen bu resimleri bir web sitesi için çok büyük bir sekilde olan, olarak 3200 piksel genisliginde gibi büyük 2000 piksel yüksek olabilir. Bir web sitesi için bir görüntünün ideal büyüklügü 200 ila 400 piksel genisliginde. Bu boyutlandirma resim sitenizde ideal yer olmasi önemlidir, menüler ve metin için hala izin alan iken.

Eger sitenizde kullanmak istediginiz büyük görüntüler varsa, Photoshop veya baska bir resim editörü küçültülmüs olmalidir. Ideal kalite degistirmeden resim azaltacaktir, fiziksel piksel boyutu küçültün olabilir. Web tasarim baslamadan zaman görüntü boyutunu düsürebilirsiniz baska bir sekilde belirli bir formatta fotograf kurtarmaktir.

Hala görsel kalite kaybi olmadan resmi görüntülemek için gereken bilgileri koruyarak gereksiz bilgi alan bir biçimi olan, JPEG görüntüleri olarak resimlerinizi yeniden kurtarabilir. Fotograf olarak bir resim kaydetme bir logo için farkli olacaktir, çünkü resimleri kaydederken ayirt etmek iyidir. Bir fotograf, bir JPEG kaydedilmektedir renk karisimi ile, daha kaliteli olacak, renk düz alanlar dolu bir logo iken daha iyi bir GIF olarak kaydederek optimize edilebilir.

Sonuç olarak, görüntüleri web sitenize çok önemli olduguna dair hiçbir süphe yoktur. Onlar ziyaretçinin dikkatini çekmek ve normalde göndermek istediginiz mesaji en önemli tasviri vardir olacaktir. Zaman yükleme kaydetmek için bile düsünüyorum sitenizde gibi birçok resim koymak gerekmez. Modern web sitesi tasarimcisi için kullanilabilir güzel sablonlar binlerce vardir. Birçogu görüntüleri ve diger fantezi etkileri ile ariyor ne vermek mümkün olacak.