Yeni kredi karti dogrulama hizmeti

Ihraççi kimlik numarasi (IIN) – kredi karti numarasinin ilk alti basamak daha önce Bankasi Kimlik Numarasi (BIN) olarak bilinen Veren Kimlik Numarasi (IIN) olarak bilinir. Bu kart sahibi için kart verilen kurum belirlemek. Gerisi ihraççi tarafindan tahsis edilir. Kartlari bir veren ag üzerinden ihraççi tarafindan verilir. Birçok ihraç edenler ilave bir güvenlik önlemi olarak, sadece numarayi kabartmali oldugu altinda, kendi kartinda IIN ilk dört basamak yazdirin.

Kart türleri sunlardir:
-Kredi
-Banka
-Sarj
-Depolanan degeri
-Elektronik fayda transferi
Büyük düzenleri tarafindan kullanilan IIN araliklari asagidaki gibidir:
-Vize: 4 ile baslar.
-MasterCard: 55 ile sayilari 51 ile baslar.
-Amerikan Express: 34 veya 37 ile baslar.
-Diners Club: 305, 36 veya 38 ile 300 ile baslar. Diners Club vardir
5 ile baslar kartlari. Bu, Diners Club ve MasterCard arasinda bir ortak girisim
ve MasterCard gibi islenir.
-Kesfetmek: 6011 ya da 65 ile baslar.
-JCB: 2131 1800 veya 35 ile baslar.

Bir IIN arama araci birçok önemli gerçek dünya uygulamalari vardir. Bu süreç kredi karti ödemeleri benzeri dolandiricilik ile mücadele ve indentity hirsizlik arastirmak için hükümet tarafindan ülkeye özgü politikalar uygulamak, finansal kuruluslar tarafindan çesitli güvenlik konulari belirlemek ve bu kuruluslar tarafindan kullanilir.

Sen su anda Visa, Mastercard ve Amex için iin veritabaninda arama yapabilirsiniz. Güncel veritabanina günde 20 sorgu sinirli bir vardir. Baz 75000 kayitlari daha o içerir. Bu haftalik güncellenecektir. Ayrica veritabaninda bulunamadi kutulari için bir destek forumu var. Herhangi bir sorunuz varsa, bizimle temas kurmaktan çekinmeyin. Hizmetlerimiz ziyaret et Bin Veritabani hakkinda daha fazla bilgi için