sahte emir tespit nasil

sahte emir

Biz çünkü son zamanlarda internette konuyor sahte siparislerin çok sayida bu bilgileri sunuyoruz. Dolandiricilik halen mevcut olsa da, dolandiriciliga karsi riskini azaltabilir. Asagida yer alan bilgiler ne aramak için ve ne dolandiricilik süpheleniyorsaniz yapmaniz farkindaliginizi artiracaktir.

Dolandiricilik internette neredeyse tüm isletmeler etkileyen bir konudur. Bir tüccar olarak her zaman dolandiricilik farkinda olmalidir. Bu sahte emirleri yerine önlemek için sizin sorumlulugunuzdadir. Müsterilerimizin dolandiricilik ile ilgili sorunlar son zamanlarda çok az sayida rapor var oldugu halde, müsterilerimizin birinin bir rapor bu makalenin yol açti.

Sahte emir algilamak nasil

Asagidakilerden herhangi SIDDETLE sahte sirasini belirtir:

– Nijerya, Malezya, Endonezya ya da kaynaklanan bir emir. Bu alanlardan birinden bir siparis alirsaniz siparis hileli oldugu% 99,99 sans var. Siparis çalinti kredi karti veya baska sekilde kullanarak yerlestirilecektir.
– Bir ögenin çok büyük miktarda (. Örnegin, 400 Jerzees t-shirt için bir siparis) talep bir emir
– Farkli nakliye adreslere ayni e-posta adresi ile farkli ödeme yöntemleri veya birden fazla siparis ile ayni adresten birden emir.
– Farkli kredi kartlari ile birden çok azalir. Eger basarili bir kart sarj etmeden önce farkli kredi kartlari ile birkaç kez reddedildi olan ayni müsteri görürseniz siparis yöneticisinde, müsteri olasilikla kullanilmaktadir çalinti kredi kartlarinin bir listesi vardir.

Asagidakilerden herhangi bir sahte sirasini belirtir OLABILIR:

– Bu sehir Los Angeles gibi yüksek suç alanlarindan bir emir.
– Müsterinin adi küçük harfler girdi. Mesru bir müsteri bir hirsiz küçük harfler bir ad girmek için çok büyük olasilikla ise baskentleri kullanarak onun / onun adini girin olasiligi daha yüksektir.
– Bir adres dogrulama hatasi. ECHO ve Authorize.net hem de bizim uygulanmasi adres dogrulama yönetir. Bu kredi karti adres ödeme sirasinda girdiginiz adres eslesmiyorsa, adres eslesmedi belirten siparis onay e-postasi bir mesaj alacaksiniz demektir. (Kredi karti hala islendikten lütfen unutmayin – Eger altinda bir sahte düzen alirsaniz ne bakin.)

Sahte bir siparis alma sizin olasiligini azaltmak için:

Bu konuyor bir sahte düzen durmayacak unutmayin, ancak iki sekilde yardimci olacaktir – (> ödeme ayarlari. Magaza ayarlarinda bulunan) üzerindeki adres dogrulama istemi seçenegi 1.Turn. Ilk olarak, dolandiricilik caydirmak olacaktir. Sahte siparis edenler genellikle adres dogrulama var siteleri kaçinin. Ikinci olarak, siparis kopyanizi adres dogrulama Sahte siparis algilamak için izin, basarisiz oldugunu sizi uyarir.
2.Turn üzerine CID/CVV2 seçenegi (-> ödeme ayarlari magaza ayarlarinda bulunan) toplamak. Bu konuyor bir sahte düzen durmayacak unutmayin, ancak dolandiricilik caydirmak için yardimci olacaktir edin. Sahte siparis edenler genellikle CID/CVV2 toplamak siteleri kaçinin.

Bu önlemlerin kullanildigi zaman parlak Üreticileri müsterilerin büyük bir azalma degil, sahte emirleri tam ortadan kaldirilmasi bildirdin.

Eger alirsam ne yapmak / sahte bir siparis süpheli:

Kredi karti islem 1. Iade.
2.Do ürün gemi degil.
Süpheli hile için yapan kisi 3.Email ve havale veya banka çeki ile ödeme istiyoruz.