Bu yapilacak ve yapilmayacak online alisveris harika experience_ yapmak için uygulamak

Online alisveris yil boyunca tüm, her gün de alisveris yapma bir yol sunar. Müsteriler eksi merkezlerine seyahat, rahat ev ve siparis oturabilir. Alisveris araba bile yiyecek için, bir fare tiklamasi ile mümkündür. Ama online alisveris her zaman müsterilerine iyi bir zaman saglamaz. Cyberfraud tüm dünya sarsti. Bugün, online alisveris önce birkaç önlem almak son derece önemlidir. Bu birkaç temel yapilacak ve yapilmayacak seyler online alisveris eglenceli ve güvenli hem de yasar hale getirmek için takip etmek hepimiz için zamani.
Listeleme önce yapilacak ve yapilmayacak seyler, online alisveris hepimiz için sundugu pozitif ve negatif bakalim.
pozitif:

Evden alisveris konforu
Para ve zaman kazandirir
24 / erisilebilir 7
Satin almadan önce detayli arastirma saglar
genis bir seçim

negatif:

cyberfraud yükselen
Suçlular sürekli online alisveris tetkik ediyorlar
Özel bilgi ister
Gerçek ürün görüntüleyemezsiniz

do var – onlari takip!

Saygin magazalar: En sevdiginiz ürünleri için online alisveris yapmak istediginizde, her zaman son derece taninmis ve kabul tüccarlar için tercih. Eger sirketin mesruiyet emin degilseniz, o zaman baskili katalog isteyin. Hiç sadece bir posta kutusu numarasi ve telefon numarasina sahip sirketlerle is yapmak asla.
Yazdir kopya: Her zaman sitenin kosullarini, kosullari, siparislerinizi baskisini ve bir kopyasini kaydedin.

Onlarin geri ödeme politikasi bilin: Bu bir geri ödeme ve iade politikasi aramak için çok önemlidir. Ögesi dönen ve tam bir geri ödeme ya da mal kredi sunulmaktadir olmadigi zaman siniri hakkinda tüccar isteyin.

Sifreleme konular: Bir site müsteriler ile is yapmak için yeterli güvenli olmasi gerekir. Sitenin güvenli olup olmadigini Ama nasil bir müsteri bilemez? “Https://” – http sonra ‘s’ bu özel sitenin güvenli oldugu anlamina gelir. Anahtar bütündür ve renk çubugu mavi ise, o zaman baglanti anlamina gelir ve sitenin güvenli ve güvenlidir. Gri bir arka plan üzerinde bir kirik anahtar sitenin güvenli olmadigi anlamina gelir.

Kredi karti ödemeleri çek daha iyidir: Bu posta çek daha ödeme yapmak için kredi kartlarini kullanmak daha iyidir. Müsterilerin siparis ürün almak yoksa, bu düzenin kaniti kullanarak tüccar meydan okuyabilirsiniz, olmasidir.

yapilmamasi gerekenler – bu shun:

Tüccarlar hakkinda bilgi: Bu onlarla is yapmadan önce tüccarlar hakkinda bilgi almak için son derece önemlidir. Eger ilk kez onlarla is yapiyorsun özellikle perakendeciler Her zaman arastirmalar.
Sosyal güvenlik numaralari vermeyin: sosyal güvenlik numarasi ile tüccar asla vermeyin. Bu kolayca kimlik çalinti durumda yol açabilir.
Ilave bilgi: Bir online perakendeci sadece müsterinin adi, iletisim adresi, kredi karti numarasi ve son kullanma tarihi ihtiyaci var. Her türlü bilgi tüccarlara verilmesine gerek yoktur.
E-postalara ‘Hayir’ De ki: Bu müsterilerin kandirma en yaygin yoludur. Bilgilerinizi isteyen bir e-posta tamamen kaçinilmalidir. Herhangi bir nedenle e-postalari düsünmüyoruz.
Büyük fiyatlari çok tehdit olabilir: gerçek olamayacak kadar iyi fiyatlarla sunan siteleri güvenmeyin. Siteden güvenli bir çikis yapmak, böylece bu sizi uyarmak gerekir.