trafik voumes daha keyphrase daha var neden

Analiz ve Anahtar Kelime seçerek bir is çevrimiçi olacagina ne kadar karli bir dramatik bir fark yaratabilir arama motoru optimizasyonu genellikle gözardi edilen bir yönüdür. Anahtar Kelime bir iyi seçilmis seti trafik makul bir miktar web sitenize yapar, ama daha da önemlisi satis içine trafigi dönüstürmek mümkün oldugunu degil sadece saglayacaktir. Web sitesi bile insa önce ideal yer alan; Keyphrase seçimi her zaman bir SEO kampanya baslamadan almak için ilk adim olmalidir.

Hedef Anahtar Kelime bir dizi karar verirken, birçok kisi sadece hizli bir analiz ve ayda arama en yüksek ses elde etmek için görünen Anahtar Kelime kullanmaya karar. Açikçasi belirli bir arama terimi kazançlar tamamen göz ardi edilemez arama hacmi hit büyük miktarda kesinlikle arzu edilir. Ancak bu yüksek trafik Anahtar Kelime sadece zaman ve emek sonuçta herhangi bir online is hedefi satis, dönüstürmek için çok büyük olasilikla ise yatirim yapmaya deger.

Yani hangi Anahtar Kelime dönüstürmek?

Oldugu Anahtar Kelime seçerken bir çok soru soruldu “nasil Anahtar Kelime satis dönüstürmek olasiligi ne bilecek?” Bu tabii ki isletmeden isletmeye degisir ama bazi genel tavsiyeler her zaman geçerlidir. Arama niyeti arastirmak, bazilari sadece bir niyeti ile arama çekmek olurken bazi Anahtar Kelime, farkli seyler bir bolluk ariyor insanlar çekecek. Artik çok özel Anahtar Kelime ne istediklerini biliyor ziyaretçi çekecek ise genellikle daha kisa, daha genel Anahtar Kelime mümkün yorumlarin daha genis bir dizi olacak. Örnegin onlar sadece ticaret hakkinda bilgi isteyebilirler “dograma” için arama, onlar ipuçlari isteyebilirsiniz ya da bir marangoz istihdam isteyebilirsiniz eger. Ifade Öte yandan “dograma hizmetleri” büyük olasilikla sadece bir marangoz istihdam etmek isteyen biri tarafindan kullanilacaktir.

Hizmetleriniz yerel?

Eger sadece yerel hizmetler sunmak bile bu çok fazla trafik getirmek Anahtar Kelime sonra kovalamak için cazip olabilir, web sitenizin ziyaretçilerinin çogunlugu ise yaramaz ispat edecektir bile. Iyi daha az trafik, ama alirim o trafik ürün veya hizmet satin almak için çok daha muhtemeldir alabilirsiniz çok daha lokalize olan Anahtar Kelime hedef alirken. “Dograma hizmetleri” Yukaridaki dograma örnekte de trafik yüksek düzeyde var ama bir marangoz iseniz bir is için ülkenin uzunlugu ve genisligi seyahat etmek olasi degildir olabilir. “Dograma hizmetleri Glasgow” için optimize aldiklari trafik dogrudan sagladiklari hizmet ile baglantili olacak gibi bir Glasgow tabanli marangoz için çok daha mantikli.

Ayni örnek, arama motoru optimizasyonu sirketlere uygulanabilir. Ifade “SEO” büyük bir trafik miktarda ama arama çogunlugu “SEO Sirketler” ve “SEO Hizmetleri” gibi ifadeler daha dönüstürmek yerine muhtemelen bulacaksiniz bir SEO sirketin hizmetleri daha bilgi veya tavsiye için ariyor olacak alabilirsiniz düzenli.