DefySupply ulusal dikkat kazanir

DefySupply ülkenin en hizli büyüyen, en ilgi çekici e-ticaret sitelerinden biri olarak ortaya çikmistir. Cazibe: kanepeler, yemek takimlari, veranda setleri ve Çin’de üretilen diger esyalar üzerinde derin indirimler, bir anda düzen ve müsteriye dogrudan sevk.

Pahali depo aglari ve stoklar veya ticaret sirketleri ve fiyat isaretlemek için diger kabzimal standart dizi olmadan çalisir nadir bir is modeli var.

Kanepe alisveris mobilya girisimci için seyahat nakliye kanallari karmasikligi ve daha kaliteli ve ürünleri bir insa için istekli hem de sunulan üreticileri arayan Asya’da geçirdigi birkaç ay arastirma kütüphanede ay da dahil olmak üzere bir destan tüm unsurlari vardir bir anda siparis.

“Simdi anlamsiz gelebilir, ama zamanda mükemmel mantikliydi,” Gensler, 25 dedi. “Ben sadece bilmiyordum ne kadar anlamadi.”

Bu is bir derece ile Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden Gensler 2007 yili mezuniyet sonrasinda San Francisco’da bir mali yönetim firmadan bir is teklifi ile basladi. O hamle yapti önce, ancak, o mobilya için alisveris basladi.

O etiket sok ciddi bir durum ile yara: “onlar teklif 3000 $ tehcir para bir koltuk takimi çok daha fazla almazdim,” Gensler dedi. “Ben pahali mobilya ne kadar hiçbir fikrim yoktu.”

Yani o bir uluslararasi gayrimenkul firma ile stajyer olarak üniversite sirasinda Sanghay ve Hong Kong geçirdigi iki yaz boyunca Çin’de karsilastigimiz bazi mobilya üreticileri temasa geçti. Ailesinin Minneapolis dösemelik kumas is için döseme üreticileri kontrol ederken kisileri yapmisti.
Gensler bitki sunulan pazarlik fiyatlari etkilendim ve onu bu fiyatlarla bir kanepe satmak için istekli olurdu eger birçok üretici istendi.

“Onlar bana bir kanepe insa ediyorum söyledi, ama burada bunu elde etmek için nasil anlamaya olurdu,” ilgili zorluklara hemen hemen habersiz oldugunu Gensler, dedi. Arkadaslari birkaç benzer bir anlasma bir ilgi ifade, ancak, fikri sadece bir kanepe satin 2008 yilinda erken DefySupply kurucu dönüsmüstü ayarlayin.

Ama önce, dagitim kanallari, nakliye maliyetleri ve kur dalgalanmalari karmasik dünya arastirma kütüphanede üç aydan fazla geldi.

Gensler çesitli tasiyici yurtdisi ve on-arazi kamyon için ne ücret hesaplanir. O ambalaj kritik oldugunu kesfetti ve iki küçük paketler halinde daha büyük bir parça kirma bir paket kaydedebilirsiniz olabilir. O müsteriye liman fabrika ve West Coast gelen kamyon en az sayida gönderiler birlestirmek nasil anladim.

Yapilan Yani, o Çin 50 sirket seçmeden önce 250 mobilya üreticileri yukari irtibata Asya’da üç ay geçirdi.

O lojistik labirent navigasyon gibi, Gensler sinir bozucu ve bazen pahali hatalar olabilir bu zor yoldan ögrendim.

Çesitli müsteri uzun teslimat gecikmeleri, hasarli mal ve müsterilerin siparis düsündüm renk eslesmiyor mobilya hakkinda online tüketici web sitelerine sikayet var.

Buna karsilik, Gensler çesitli ulasim saticilari yerini aldi ve müsteri tercihleri ??bulabilir ve anlasmazliklar önlemek için kendi web sitesine renk örneklerini ekledi.

Bir New Jersey müsteri dedigi gibi onun çabalari “, beklemeye deger” bile sekiz haftalik dogum gecikme yapmak mobilya, varliklarin stil ve kalite ile ilgili olumlu online degerlendirmeleri bir koleksiyon ile ödedi.

Farkli tasiyicilari Posta kodlari göre farkli oranlarda ücret özellikle kesif, ancak, yol boyunca bazi aci sürprizler olmustur.
“Erken Los Angeles Chicago ayarlanmis bir kanepe çekmek için yanlis kamyon soförü aldi,” Gensler dedi. “Bu bana 1200 $ satilan bir set için 1300 $ maliyet.” O zamandan beri Posta kodu otomatik olarak en düsük maliyetli tasiyici dikte böylece islem otomatik etti. Sonuçta: bugün 365 $ mal olacak ayni teslim.

Sonra yanlislikla St Louis bir alici için yapilmisti Miami’ye bir kanepe sevk zaman vardi. O zaman, o is kendini çalistirmak için çalisiyordu – satis aramalari tasima, üreticiler bildiren, gönderiler düzenlenmesi ve web sitesi yönetmek.

“Çünkü zaman farkliliklari ve büyüyen is, ben 20 saat çalisiyordu” ve bu süreçte kendini hasta ediyor, Gensler dedi. O yardima ihtiyaci biliyordu.

Bir yil önce o Çin’de bir depo açildi ve ürünleri incelemek ve nakliye koordine etmek iki dilli Çin kiraladi ve kisa bir süre sonra tüm lojistik operasyon otomatik hale getirmek için bir sistem mühendisi kiraladi. Bugün sekiz Çin’de çalisan ve ABD’de alti vardir.

Is alinan cömert Bar Mitzva hediyeler Gensler tarafindan finanse edilen ve ayakta DefySupply tutmak için yeterli büyüyen bir yatirim fonu içine sürülmüs oldu. O eksik ögrendim oldugunu yardimci olur.

“Ben üreticileri ariyoruz Asya’da iken, her zaman en kötü otel kaldi ve en kötü yemek yedik,” Gensler dedi. “Buna deger oldugu ortaya çikti.”