esnek ne web için esneme ve neden bunu kullanmalisiniz

Konusunda kafa karisikligi bir biraz var gibi görünüyor Flex-ne oldugunu, neden bunu-herhangi bir diger Adobe ürünün genel profil parçasi degildir kullanmalisiniz. Bu akilli, on-the-spot sirketin pazar getirdi ve güncellemek için devam eden bir neden olmali. Evet, zengin olmak ile bir ilgisi yoktur, ama hayir, para degil ve bu bir anti-kapitalist sap degildir.

Eger evcil hayvan ekonomik teorileri hakkinda istedigini söyle, ama hatta biraz serbest piyasa kez kontrollü bir birinin yenilik binlerce saglar. Bir ihtiyaç hissetti ve dolu nedeniyle Kisacasi, Adobe Flex tasarlanmistir. Her türlü flas gelistiricileri ve Web uzmanlari bazilari “, delicesine büyük” Flash “iyi” düzeyde saga yaptik, ama olmasi daha gerekli olabilir Zengin Internet Uygulamalari (RIA), yeni nesil gelismekte olan bir bacak kadar gerekli siyah balikçi yaka giyen adam söylemeyi seviyor.

Peki ama nedir bu?

En temel olarak, bir Flex uygulamasi bir HTML dosyasinda gömülü olan bir Flash. Swf dosyasidir. Flex, Flash Player ses ve video yönetim, çizim API’si, dinamik animasyonlar ve daha tüm özelliklerinden yararlanmak saglar. Swf gibi çikislari. Flex olusturdugu HTML kullanicilarin Flash Player yüklü ya da eklemek veya güncellemeniz gerekir belirlemek için gerekli JavaScript sahiptir.

Flex Flash gibi stratosfere dogru yakinlastirin yoktu, ama yavas yavas ActionScript 3.0 kullanimi için daha popüler hale gelmistir. Gerçek su ki, gelistiriciler AS3 resmi Flas gelistiriciler için yayimlanan önce bile Flex AS3 uygulamalar yaratmistir. Bir kez Flas Adobe Creative Studio 3 (CS3) haline getirdiler, AS3 bir standart haline geldi, ve daha heyecan verici ve daha yenilikçi “Web kaslari Flexing” yapilan budur.

Peki bir Flex uygulamasi olustururum?

Video ve animasyon (ve geçersiz ImageReady bile hareketli GIF) için diger araçlari aksine, Flex çalisma alani bir Zaman ile çalismaz. Flex gerçekten programcilar yerine tasarimcilari için konumlandirilmis gibi bu olsa da, kisitlayici bir faktör degildir. Ilginç bir sekilde, birçok diger yorumcular belirttigi gibi “, ortada bir yerde” biter, ve tasarimci-çizgi-programci is unvani bir daha yaygin bu gündür. Flex ile çalismaya basladiginizda, size fark edeceksiniz ilk seylerden biri.

Basitçe söylemek gerekirse, dügmeler, izgaralari ve Flash’tan taniyacaginiz kutulari gibi önceden hazirlanmis grafik bilesenleri seçerek “tasarim” Flex uygulamalari. Bu çerez kesiciler büyük ve islevselligi degil, bazi gelistirici-tasarimcilar kendi yaparak, daha iyi bilesen boyutunu kontrol edebilirsiniz (dogru) iddia edecek her ne kadar önceden yapilmis güzellikler vardir. Dedi, onlar güvenilir bir çalisma ve çok özellestirilebilir, hayal olan gerçek dünya sorunlari gerçekten asla böylece.

Düzenleme ve siparis

Sizin istediginiz kadar kullanici arayüzü basit ve kullanimi kolay, ve sadece “sahnede” bilesenleri düzenlemek. Eger bilesenleri ancak istediginiz hizalamak için konteynerler kullanacak. Basit bir örnek VBox, form kurma konum zaman içinde her seyi alir ve çok kullanisli, bir dikey hizalama yerlestirmektedir bir Konteyner oldugunu. Sonra, stilleri ve derileri ile görünümünü özellestirmek CSS biçimleri kurmak ve geçmek için “tasarim” bitirmek “gelisme.”

Yer ve istediginiz kadar arayan app grafik ile, AS3, tasima olaylari çalisma siniflari olusturma veya Flex uygulama yapan, sadece baska bir güzel yüz yapmak için fonksiyonlari ithal koymak için hazirsiniz. App kullanici girisi hem de kendi olusturulan cevap olaylari ve ColdFusion ve diger Flex Data / Iletisim Hizmetleri baglanacaktir. ColdFusion ile ortakligini cennet gönderdi oldugunu Flex kullanmak isteyip istemediginizi, gerçek bir nimet hakkinda karar yaparken unutmayin.

Simdi müsteri, sirket, patron ya da dünya ya da bunlarin tüm Flex uygulamasi sunmaya haziriz. Tabii ki henüz Flex kullanmadiysaniz, bu yazi bir ögretici degildi, ama bir yorum (ve bir genel bakis). Kendinizi deneyin. Adobe tam fonksiyonel, 30 günlük deneme süresi ile kolaylastirir. Ihtiyaciniz bir araç varsa, yakinda bunu bilecek ve motive eger bunu ögrenmek için uzun sürmez. Give it a shot!