kronograf kol için kisa bir rehber

Kronograflar zaman tutma hem var ve yandan izlemek amaciyla durdurmak hakemi veya saatler vardir. 1700 yilindan bu yana yapilan ediliyordu cep saati kronograf iken, bu 1800 kadar evrensel halka moda alamadim. Elde kronograf çesitli karakter bir yeri vardir, bir çok onlari izlemek tüccar sitelerinde ihale edilir. Birkaç kronograf kol elde izler vardir. Diger kol saatleri çesitli iken birkaç bir cep saati çesitliligi bulunmaktadir.

Analog kronograf analog ellerle yapilir zaman ve kronometre fonksiyonlari, hem de göstermek mümkün. Normalde analog kronograf ile orta izle el saatin kronometre fonksiyonlari için kullanilacaktir. Kronograflarin subdials saniye, kronometre dakika, saat ve saniye göstermek için uygulanabilir.

Elde analog kronograflarin birkaç açiklayacak bir onda-ya da bir ikinci hatta bir yüzde biri. Bull-bir kafa denir analog kronograf, kurulmus oldu bir varyans var. Bu, 90 derece döndürülmüs hareketi vardir. Ayni sekilde bu, taç ve dügmeleri saatin üzerine siralanmistir ve bu özellikler için daha fazla zaman onur konumlandirma saatin degil yan,.

Dijital kronograflar onlarin zaman tutma ve kronometre fonksiyonlari hem de bir dijital sunum sahiptir. Bu kronograf ya tek tek görüntüler uzatabilirsiniz ya da tek bir sunum alan üzerinde 2 modlari arasinda geçis için bir süreç tasiyabilir.

Bir analog-dijital kronograf diger 2 elde kronograf bir kombinasyonu biraz. Bu kronograf dijital bir birey ekran alanina ek olarak istikrarli Merkezi saniye ile düzenli analog saatler, olarak yapilandirilir. Dijital sunum alani genellikle kronograf analog bölümünün bagimsiz olarak çalisir.