Bir e-ticaret saglayici sunmalidir araçlari

Eger yeni bir online magaza baslatmak için planlar gelistirmek olsa da, e-ticaret web hosting saglayicisi karar vermek zorunda. Sitenizin müsterilerden online siparis kabul olacagindan, bir e-ticaret çözümü standart bir web hosting saglayicisi bu hizmetleri ötesinde sunabilecegi çok sayida araç vardir.

Herhangi bir e-ticaret saglayici sunmalidir bazi temel araç vardir:

1. Online Ödeme Kabul: Kredi karti kabul standart çevrimiçi tüccarlar için gerçeklestirmek hale geliyor ve daha fazla müsteri ürün için bu sekilde ödeme bekleyin. Bir saglayici seçerken, o yerde kredi karti islemlerini oldugundan emin olun, ya da bu banka veya baska bir parasal kurum ile bir tüccar hesabi kurmak yardimci olabilir.

2. Alisveris Sepeti ve Ödeme Sayfa: Alisveris Sepeti sayfalari müsteriler, ürünler tercih satin almak için onlari gözden geçirmek ve nihai fiyat bilgilerini almak için saglar. Bir kez müsteriler kontrol etmek için alisveris sepeti sayfasindan gitmek, ödeme sayfasinda mekanik nakliye, vergi, ve satis sonuçlandirmak için gerekli diger bilgileri (örnegin, indirim veya hediye sertifikalari gibi) hesaplanmasi gerekmektedir. Spontan alisveris sepeti ve müsteriler kullanabilirsiniz çikis sayfalari, daha az arabalari ödeme islemi sirasinda atilir ve online yapacagiz ek para sunan bir tedarikçi seçin.

3. Siparis Yönetim Sistemi: Bir e-ticaret satici, düzgün görüntülemek için islevsellik sunmak korumak ve müsteri siparis bilgileri çalismaniz gerekir.

4. Ürün Katalogu Araçlari: Eger ürün envanter denetlemek ve önceden tanimlanmis kategoriler halinde ürün sistematize saglayan bir sistem gerek duyariz.
Bir çevrimiçi magaza çalistirmak için gerekli olan özel araçlara ek olarak, bir e-ticaret saglayici ayrica bir web hosting saglayicisi temel özelliklerini sunmalidir. Burada seçim yaparken bakmak gerektigini alternatiflerdir:
• Maliyet: Çogu e-ticaret saglayicilari kurmak ücreti ve bir aylik hizmet bedeli hem sarj edin. Ayrica, saglayicilari genellikle online magaza sirasinda islenen her bir islem için yararli bir islem ücreti.
• Disk Alani: Eger mevcut web sitesi içerigi yani sira yolda tahmin açilimlar ev için yeterli disk alani saglamak. Çogu site web alani az 5MB istihdam, ancak resim programi, grafik flas, veya multimedya dosyalarini bagli olarak, daha fazla gerektirebilir. Alani dahil ne kadar sorun ve bunu gerektiginde ekstra alan mal olacak ne kadar.

• Bant Genisligi: Bant genisligi aslinda site üzerinden baktiginizda ziyaretçilerin bu sitenizin aktarilir bayt sayisidir. Gelismis bant genisligi, daha hizli sayfalarinizin ziyaretçiler için tarama deneyimi daha büyük hale yükleyecektir. Tercih ev sahibi tam olarak izin ne kadar trafik belirtir emin olun. Yeni siteler aylik bant genisligi daha az 3GB gerektirir.

Iyi bir e-ticaret saglayici online satis baslatmak için ihtiyaç duyacaginiz arka uç programlama tüm yönetmek mümkün olacak. Seçtiginiz sirket, ürün katalogu sistematize nakliye bir bilgi veri tabani saglamak ve müsteri siparisleri takip yardimci gerekir.