birden fazla tarayici için web terzilik

Bir web sitesi tasarimi gitmek ayrintilari bir yeri vardir. Önce dikkate Sayfanin en kurulum ve bakmak gerekir. , Renk düzeni ne baglantilari uyum vardir olacaktir. Potansiyel içerik bakmak ve kaç sayfa Sonraki ihtiyaciniz olacak. , HTML, CSS, PHP yazmaya baslamadan önce Ayrica bu tüm uzun oluyor, vb Sonra da kullanmak için gidiyoruz ne görüntüleri çalismak zorunda. Tüm bu ileri planlama bir sürü gerektirir karmasik bir prosedür.

Her zaman bu ileri planlama sirasinda dikkate alinmasi gereken bir yönü sitenizin mevcut tarayicilarin çesitli iyi islev sagliyor. Bu gelistirme asamasinda sik sik gözden kaçan ama kullanicilarin tüm sayfa bu niyetiyle sekilde görüntüleyebilirsiniz saglamada önemlidir. Internet explorer en çok kullanilan web tarayicilari iken birkaç kisi diger s önemini fark. Özellikle Firefox tarayici pazarinin neredeyse dörtte bir paya sahip ve Avrupa’nin bazi bölgelerinde bu internet explorer gibi popüler. Safari, Chrome (su anda tarayici dünyanin yeni sonradan görme olan) ve çok sayida cep telefonu için varsayilan tarayici hem de Nintendo Wii Opera dahil olmak üzere birçok baskalari da vardir.

Çapraz tarayici uyumlulugu etkilenebilir sitenizin çesitli yönleri elbette vardir. CSS sayfa düzeni için çok önemlidir ve çok farkli tarayicilarda etkilenmesi muhtemeldir. Genellikle uyumluluk meselesi ama Sayfanin en biçimi çikis basitçe farkli bir yol degildir. Ne yazik ki bu genellikle sayfanin belirli tarayicilarda oldukça kötü görünmesini saglayabilirsiniz. Bunu önlemek için yolu çesitli ilgili tarayicilarda çok erken üzerinde düzeni test etmektir. Bu sekilde bu sitede kapsamli bir çalisma yaptik önce onlara iyi bakmak emin olmak için tweaked olabilir.

Bir diger konu sitede JavaScript uygulamasi ile. Bazen farkli tarayicilar belirli islevleri ile konu alir. Burada yapilabilir sey sitenizde çok önemli bir unsurdur olmadigindan emin olun ve her uygun uyum için çalismaktir. Isinizi ve gelir getirmek için ödeme ag geçitleri kullanimi için online kredi karti islem içine bakabilirsiniz kadar site bir kez.

Insanlar genellikle diger tarayicilarin kullanimi dikkate unutmayin, ama bunu yaparken size kullanicilarin çok yabancilastirici ve potansiyel müsteriler üzerinde kaybetmenize neden olabilir.