genisletilmis dogrulama (ev ssl) sertifikasi arkasindaki geri çekme.

Güven Internet üzerinde uzun ömürlü bir konudur – bu her zaman olmustur ve (muhtemelen) her zaman olacaktir. Ama gerçek su ki günümüz teknolojisi çevrimiçi ticari islemler istisna degil daha norm yapilmis olmasidir.

Görünümünün son kullanici bakis açisindan, güvenlik karsi rahatlik bir ikilem sunuyor. Nasil ben mesru bir web sitesi bakiyorum biliyor musunuz? Gerçekten benim tarayici bakiyorum benim banka sitesini mi? Bu delicesine ucuz fiyat sunan sitenin arkasinda gerçek bir is var mi? Bu sorular ve benzeri olanlar kadar yaygindir – ve kesinlikle geçerli. Öte yandan, bu güvensizlik ve kararsizlik üzerinde e-is web sitesi sahiplerinin açisindan bakildiginda is için kötü. Anlasilir, herkesin garanti ve online is yapmak güvence istiyor.

ssl sertifikasi temellerini

Güvenli Yuva Katmani veya SSL 1994 yilinda Netscape tarafindan gelistirilmistir. Bu web sunucusu ve web tarayicisi gizli ve güvenli kalir arasinda geçen tüm verileri saglamak için sifreli bir baglanti saglar dünya çapinda bir standart güvenlik teknolojisi. Milyonlarca tüketici web sitesinde güven simgesi olarak tarayici görüntülenen “asma kilit” tanimak ve iliskilendirmek.
E-is saglayicilari müsterilerine ve online islemler sadece gerekli SSL sertifikasi verilmesi üzerine kullanabilirsiniz SSL protokolü araciligiyla güvenli ve özel tutulmasini garanti korumak. Sertifika Yetkilileri veya CA tarafindan verilen bu sertifika, E-Is web sitesi sahiplerinin kendi güvenilirligini göstermek için firsat saglar, bu yüzden, ziyaretçiler arasinda güven artmis düzeyde kaldiraç ve ödeme yapan bunlari açmak.

ne müsterileri görmek?

Yerine sadece http bir SSL baglantisi kullanimi https ile URL’ler. Sonunda “s” açikça “güvenli” anlamina gelir. Kilit SSL sertifikasi ve sirket ayrintilari müsteri tiklama görüntülendiginde.

Sirket bilgileri. Adres, sehir, eyalet ve ülke dahil,, sertifika verilmesi sorumlu Sertifika Yetkilisi ayrintilari ve Belgesi son kullanma tarihi SSL Sertifikalari genellikle etki alani adi ve sirket adini içerir. Hangi müsterilerin bir online alis-veris yaparken ariyor olabilir baska bir güvencesidir; Yüksek Güvence Sertifika Yetkilileri tarafindan verilen tek sertifikalari aslinda sirket bilgileri görüntülemek dikkat edin.

Son kullanma tarihi. Bir tarayici güvenli bir siteye baglandiginda, üç sey yapar: SSL Sertifikasi alir ve bir belgelendirme kurulusu tarafindan verilen oldugunu kontrol etmeniz onu verildikten hangi için web sitesi tarafindan kullanilan tarayici ortakliklari,, ve sona ermemis oldugunu. Bu denetimlerin herhangi birinde basarisiz bir uyari son kullaniciya görüntülenmesine neden olur. Bu sertifika süresinin dolmasina kisa bir süre oldugunu görünce bazi müsteriler de söz konusu olsun. Bu gerçek son kullanma tarihinden önce yedek için yeterli zaman ile sertifika yenilemek için, önemlidir. Akilli alternatif maliyetleri kurmak en aza indirmek için çok yillik sertifika satin almaktir, arti, müsteri bu hala gelecek yillarda etrafinda olacagini güven bulacaksiniz.
Eger ssl sertifikalari neden ihtiyaç

Kabul, insanlar güvenmiyorum satici satin asla. Tüketicilerin çogunun bu gün güvenlik kullandiklari herhangi bir online hizmet ayrilmaz bir parçasi olmasini bekliyoruz, onlar internette asagida detaylari özel ve gizli tutulmasini gerektirir. Onlarin detayli bilgi güvenli oldugunu tam memnuniyetini garanti zaman en müsteriler için, onlar hiç çevrimiçi ürün veya hizmet satin alma dikkate alacaktir tek zamandir. Böylece, güven göstergeleri saglayarak tüketici endiseler yatistirmaya gerekir. Sadece gerçek dünya gibi, insanlarin bilinmeyen bir yolda gitmeden önce emin hissetmek için dogal bir ihtiyaçtir. SSL Sertifikasi size ciddi anlamda güvenlik bu müsterilerinize garanti ve bu onlari genellikle online islemler ile ilgili risk ortadan kaldirmistir ki güven veriyor.

EV Sertifika – Eger gerçekten bir ihtiyaç mi?

Genisletilmis Dogrulama veya 2007 yilinda tanitildi EV SSL Sertifikasi, online isletmelerin kimlik dogrulama kullanilan dogrulama yöntemleri için önemli degisiklikler tanitti SSL Sertifikasi dogrulama islemi önemli bir güncelleme. Bu daha yüksek bir güven düzeyi ile tüketicilere sunmaktadir web siteleri dogrulanabilir kimlik bilgileri ile mesru isletmeler hangi belirleyerek online iken. Bir ziyaretçinin tarayicisinda adres çubuguna yesil açtiginizda bu yeni sertifikalar gösterilir.

SSL Sertifika Yetkilileri zaten isletmelerin mesruiyetini dogrulamak için kapsamli ve titiz kontroller yapmaktadir. Ancak, su anda olmayan EV sertifikalari kullanarak çesitli CA çesitli türleri ve kimlik dogrulama düzeyleri istihdam, bazen sik sik dolandiricilik, kimlik hirsizligi ve diger Internet suçlari için istismar online güvenlik açiklari yaratiyor.

Buna karsilik, EV Sertifikalar için dogrulama islemi Sertifikalar yayinlanmadan önce tüm CA titizlikle, kaynaklari ve yöntemleri öngörülmüs kullanarak, her is ince eleyip sik dokumak gerekir. Mevcut is lisans ve kurulus evrak kapsamli ve metodik dokümantasyon ve dogrulama islemini tamamlamak için yeni sertifikalar mecbur isletmeler. CA ek kaynaklar araciligiyla verilerin dogrulugunu kontrol etmek için vardir, hangi bazi durumlarda, is yerinde ziyaret içerebilir. Bu dogrulama sürecinde farkliliklar çözme amaçli oldugunu, bu nedenle internet güvenlik özelliklerini gelistirmek.

Son kullanicilar için, bu EV SSL sertifikalari var E-Isletmeler sadece bile dogrulama olmadan herkes tarafindan elde edilebilir standart SSL sertifikalari, sahip olanlar ile karsilastirildiginda, çok daha mesru kuruluslar olmasi muhtemeldir anlamina gelir.

Sonuç: Genisletilmis Dogrulama SSL sertifikalari bugün piyasada son kullanicilara disa güvenlik en üst düzeyde sunan son güvenlik sertifikalari bulunmaktadir. O zaman bunun bir EV SSL Sertifikasi için deger olup olmadigini sorarsaniz Yani, cevap: Kesinlikle, EVET!