daha büyük bir site içinde bir nis site insa

Genellikle is tüm insanlar için her sey olmaya çalisiyorum bir akilsizca hareket olarak kabul edilir. Siteniz ile, ancak, bu tamamen dogru olmayabilir.

Web siteleri kategorize için birçok farkli yolu vardir. Bir küresel karsi nis sitesidir. Küresel bir sitenin genis bir konu yelpazesinde ürün veya hizmetleri sunmaktadir biridir. Bir nis sitesi çok özel bir konu yapisiyor ve rakip daha küçük bir havuzu hakim istiyor biridir. En tartismalarda, bu iki kavram onlar birbirini dislayan kabul, ama vardir?

Eger küresel bir site hakkinda düsünmek için bir dakikanizi ayirin, bunu gerçekten nis sitelerin toplulugudur farkina varmalidir. Diyelim ki demek ki, ben açik havada ile ilgili genel ürün ve hizmetler sunan am, REI benzeri bir site var sayiyorum. Açik havada ürünleri bir nis kabul edilebilir olsa da, oldukça büyük bir tanesidir. Bu büyük bir site içinde, ancak, alt nisler olusturmak için firsat var.

Ürünleri satan herhangi bir açik havada sitesi kolayca kategorize edilir ürün SKU teklif edecek. Bu durumda, bu kategoriler sirt çantasiyla, kamp, ??kaya tirmanisi, balikçilik, vb içerebilir. Bu kategorilerin her biri sadece küçük, tanimlanmis bir nis site gibi onlari insa etmek ve rekabet için bir firsat anlamina gelir büyük sitesi, içinde bir alt nis temsil eder.

Peki, bu nasil yapilir? Tamamen ayri bir site sanki ben sahsen her kategori olusturmaktir. “Ana sayfa” büyük sitenin ana sayfasindan baglantidir. Alt nis ana sayfasi içinde, daha sonra ürünleri için sayfa yani sira makaleleri ve bu disari bina odaklanin. Sayfalari tüm seo ve benzeri için anahtar kelime öbekleri dahil etmek için tasarlanmistir. Belirli alt-nis ile ilgili herhangi bir PPC reklamlari bu bölümün iç sayfalara yönlendirilir.

Gerçekte, genis bir hizmet kapsami ile en tarafi bile farkinda olmadan bu yaklasim egilimindedir. Sonuçta, bir site bir sekilde organize edilmesi gerekir. Yaptiklari basarisiz sey, bir sonraki adimi atmaya ve her nis alani disinda gelistirmektir. Böyle bir siteniz varsa, en iyi yaklasim bagimsiz bir site olarak her bir alt-nis düsünün ve buna göre insa etmektir.