ebay veya bir web sitesi yeni bir e-ticaret web sitesi baslatilmasi için en uygun ebay strateji.

Ben profesyonel bir Internet pazarlamaci duyuyorum. Ben web sitelerine trafik ve müsteri haline trafigin dönüstürme sorunu ile basa çikmak. Karim eski giysiler satan bir eBay tabanli is çalisir. O eBay ile seviyor. Bu askin 100 milyon kullanici bir dahili kullanici tabanina sahip ve onun kredi kartlari ve PayPal gibi ödeme degisik sekillerde kabul etmesi için araçlar sunar. eBay de de açik artirma ile ürün satarken ona, bir Web magaza çalismasina olanak saglar. eBay kendileri için isine gitmek için bir bilgisayar ve internet erisimi olan herkes saglar. Birçok insan eBay para yapiyoruz.

Ancak, eBay esim son gelen bir mektup o ciddi eBay çekerek ve kendi basina sitesi araciligiyla onu is çalisan düsünüyor noktaya onu rahatsiz etti. eBay’in envanter çok yerine simdi ihaleleri daha magazalarda bulunan çünkü, bu barindiran magazalar para kaybediyor eBay iddia. Bunu engellemek için, eBay dramatik eBay magazalar listelenen ögeleri için ücretleri yükseltiyor.

EBay hosting magazalar tarafindan para kaybetme oldugu argümani bana bok gibi geliyor. Web hosting ucuz kir. Küçük bir isletme için web hosting tipik bir web sitesi hiç gerekir daha fazla sabit disk alani ve bant genisligi ile, ayda 5 $ satin alinabilir. eBay magaza hosting zorunlu eBay markali üst düzey içeriginde agir temel magaza için ayda yaklasik 16 $ baslar. eBay 2 sent 7-10 cent bir magaza bir ögeyi listelemek için temel ücreti yükseltiyor – kadar% 500 artis.

Yani soru su: bu tek basina bir web sitesi ile is yapmak için etkili çok daha düsük maliyetlidir zaman eBay is yapmaya devam etmek buna deger?

Ben cevabi bir arada kullanmaktir inaniyoruz. eBay müsterilerine sunar. Bu bir müsteri tabani olusturmak için harika bir yoldur. Sadece online is kuruyoruz, asagidaki müsteriler elde etmek için güçlü bir formül olacaktir:

1. Bir eBay magaza kurmak. Bu mümkün oldugunca iyi görünmesini saglayin. Ürünleri ile stok.

2. Ihaleleri yayinlanmaya baslar. Sizin magazalara eBay trafik çekmek için ihaleleri kullanin. Her hafta ihale için bazi dizi ögeleri yerlestirerek, sürekli yapin. Ben Pazar gecesi ihaleleri biten öneririz.

3. Magaza tutarli envanter korumak. Kendi e-posta adresinizi birakin için magaza ziyaretçi almak için deneyin. Ne yapmak isteyenler ne var kontrol etmek için düzenli olarak saklamak için geri almak oldugunu.

4. EBay disinda, tek basina bir web sitesi kurmak. Eger eBay satmak ayni ürünleri ile yeni magazanin envanter doldurmak.

5. EBay magaza müsteri temas ve yeni web sitesi hakkinda onlara. E-ticaret platformu izin veriyorsa, mevcut eBay müsterileri yeni yerinde kullanmak için bir kupon verir.

6. Sitenize yeni trafik, arama motoru optimizasyonu, ödeme tiklama basina pazarlama, makaleler, vb kullanin. Bu adim bir sürü is olacak ve planlama bir sürü gerektirir, ama basari için çok önemlidir.

7. Yavas yavas eBay magaza asamali. Eger eski müsterilerinin tüm simdi yeni bir site ve yeni bir site kendi müsterilerine toplayip hakkinda bilmek eminiz, o zaman eBay magaza kapatildi. Kendinizi arkasinda bir pat verin.

veya

Kendi web sitesine ek olarak eBay magaza çalismaya devam seçebilirsiniz. EBay için is üretmek için devam eder ve ücretleri hala sattiginiz ögeleri iyi kar göstermek için izin verirseniz, o zaman sen de kullanmaya devam edebilir.

Tüm söyledi ve bitmis oldugunda, online is kurmak için bir basamak olarak eBay kullanmis olursunuz. Zaten bir eBay magaza var ve ihaleleri çalisan edilmistir, o zaman yukaridaki Adim 4 baslayabilir.

Simdi … Bu muhtemelen eBay müsterilerine isletmek istedigi sekilde degil. Sirket herkes online is yapmak için izin inanilmaz bir platform insa etti. Ama aslinda ücretleri son zamanlarda zam ile,, daha az ve is yapmak için bir yol olarak eBay kullanmak daha ekonomik olarak mümkün hale geliyor. Biz bu tür strateji kullanarak is kurmak için eBay yararlanmak için iyi bir yol olduguna inaniyoruz, ama sonra karliligini maksimize etmek için daha ekonomik bir e-ticaret platformu geçis.

Bu makalede, bir e-ticaret is kurmak için bir yol çok yüksek bir düzeyde kroki oldugunu. Sen deneyimli bir web sitesi tasarimcisi ve internet pazarlama profesyonel yardim isteyin isteyebilirsiniz içeri doldurmak için birçok ayrinti vardir.