FDA daha uyanik takip baslayabilir

FDA haberlerde birçok yüksek profilli olaylar nedeniyle geç olarak agir inceleme altinda olmustur. FDA piya kontamine hayvan gida için her seyi isi almistir. Geçen Çarsamba günü Senato yüksek profilli ilaç hatalarinin sayisini azaltmak için daha yakindan yan etkileri izlemek için kararini onayladi.

Vioxx durumunda, pek çok agri kesici ilaç gönüllü olarak kalp krizi ve felç riskini iki katina testlerden sonra 2004 yilinda üreticileri tarafindan kaldiriliyor önce uzun piyasada kaldigini hissettim.

MSNBC göre, “bir 93-1 oy ile kabul Senato yasa, Gida ve Ilaç Idaresi aktif piyasada ilaçlarin güvenligi izlemek ve ilaç firmalari yeni ilaçlar ile ilgili herhangi bir ciddi riskleri yönetmek için planlar gelistirmek için gerekli gerektirecek . Bir arkadasi fatura henüz House dikkate alinmasi gereken oldu. Mevzuat en temel amaci, 2012 yilina kadar, ilaç sektöründe yeni ilaçlarin gözden maliyetlerini karsilamak için ajans için ücret ödemek olan bir program yenilemek oldu. ”

Senatör Mike Enzi bu piyasada zaten ilaçlarin riskleri yönetmek için çalistiginda Su anda, FDA kendi arkasinda bagli kendi elleri var “dedi. Bu fatura açikliga kavusturmak ve güçlendirmek FDA’nin yetki ve Amerikalilarin saglik ve güvenligini korumak için ölçülen ve uygun adimlari çekmek için yeni araçlar verecektir. ”

Tasarinin önceki formu da ürünün belirli bir süre için piyasada olmustu kadar herhangi bir DTC reklam izin vermeyecegini mevzuati içeriyordu. Bu sart yanlis veya tüketicilere yaniltici reklamlar için yetkililere para cezasi hakki düzenleyen saglayacak bir öngörü ile son fatura degistirildi.

Bill Vaughan, Tüketiciler Birligi üst düzey politika danismani, “FDA hareket çok yavas olmustur ya da bir uyari etiketi degistirmek veya takip güvenligi çalisma gerektiren güç yoktu çünkü çok fazla hayatini kaybolmus” dedi.

Vaughan “Bu hastalar her gün almak ilaçlar iman böylece mümkün olan en güçlü reformlarin onaylanmasi için Meclisi’ne simdi var” dedi.

Hiçbir reçete ile çevrimiçi ilaç siparis hakkinda bilgi için bu Tüketici Savunuculuk web sitesini ziyaret edin.