lojistik witihn online perakende ters

Bir müsteriye teslim olumlu bir deneyim, müsteri geri gelecektir belirler bir sir degil. Perakendeciler “satin alma” butonuna basilmadan önce kullanici deneyimini gelistirmek degil, ayni zamanda tatmin edici düzeyde müsteri tutma ölçümleri tutmak için satin alma sonrasi site deneyimini odaklanmak gerekir.

Birçok online perakendecilerin topu damla yerdir, özellikle isleme ve tüketici döner iletisim yönetimi ile. Bu süreci optimize etmek için yeni stratejiler dahil ederek, perakendeciler müsteri tutma artirabilir ve dogrudan is için yeni gelir kaynaklari ekleyin.

Burada dönüs optimizasyonu is durum desteklemek için bazi önemli ölçütleri sunlardir:

• müsterilerinin% 85 iade sürecini bir güçlük (Harris Interactive) ise bir perakendeci satin durdurmak söylüyorlar

Müsterilerinin •% 95 iade sürecini uygun ise büyük olasilikla yine bir katalog veya internet perakendeci ile alisveris söylüyorlar (Harris Interactive)

• alisveris yapanlarin% 40 zorluk (Jupiter Research) döner online nedeniyle satin almayin

Onlarin sikayeti hizli çözülmesi • Müsteriler% 82 yeniden satin alma niyeti orani (McKinsey) var

Online döner artan önemi

Iade online perakende kaçinilmaz bir gerçegidir. Online ürün kategorileri derinligi son üç yil içinde ortaya çikti gibi, online dönüs politikalari önemini aci belli oldu. Kötü bir döner deneyim saglamak ve hiç süphesiz tekrar satin almak için geri gelen bir müsterinin olasiligini azaltmak.

Örnegin, üst düzey giyim gibi sektörlerde, tüketici döner% 20 gibi yüksek seviyelere ulasmasi ve verimli bir iade süreçleri genel basarisi için çok önemlidir. Daha hizli stok devir ve dalgalanan perakende fiyatlari önemli sadece tüketici için etkili bir iade islemi degil, ayni zamanda yeniden satis için hizli depoda almak degil yapmak.

Lojistik temel is sorunlarini çözmek Ters

Perakendeciler artik proaktif olmak ve rekabet avantaji ve artan gelir akislari içine bu operasyonel zorluklar dönüyor. Anahtar platformu bilesenleri ve veri entegre çözümler yatirim yaparak, online perakendecilerin tüketicilere self-servis dönüs yetenekleri sunabiliyoruz.

Tipik bir tersine lojistik çözüm tüketici daha kolay kutu içinde bir ön ödemeli posta etiketi dahil ederek dönüs baslatmak için izin verir. Bu etiket, paket fisi entegre edilebilir ya da ayri tek basina bir parçasi olabilir. Etiket nesil depo yönetim sistemi tarafindan baslatildigi için, etiket anahtar izleme amaciyla, her iki KSS en için müsteri bilgilerini ve son tüketiciye yakalamak için yapabiliyor.

Kolaylik – Etiket müsteriye deger bir birincil kaynak saglar. Hiçbir postane gezisi gerekli ve dagitim merkezi için ürün iade saglamasi ve perakendeciler genel müsteri memnuniyetini artirmak oldugunu.

Tüketicilerin bu süreç boyunca döner baslattiginizda, perakendeciler genellikle onlara “islem ücreti” sarj edin. Bu ücret genellikle ters lojistik hizmet saglayici tarafindan saglanan posta ücreti% 20 daha yüksektir. Bu dolar müsteriden tahsil edilir ve posta için perakendeci ne fatura edilmis, perakendeciler için dogrudan ve ölçülebilir kar üretir ne arasinda, yayildi.

Online tüketici ile iletisimi gelistirmek

Ters lojistik çözüm büyük ölçüde geri dönüs sürecinde müsteri iletisimi artirabilir. Newgistics kendi genel çözüm gömülü müsteri odakli iletisim süreçleri olan bir ters lojistik saglayici büyük bir örnektir.

Bir dönüs paketinin bir tüketici yerden alinir sonra ayirma ve yeniden bulma için bir göbek Newgistics gönderilir. Bu islem sirasinda, tetiklenir ve markali iletisim e-postalari kolaylastirmak için kullanilan stratejik tarama mekanizmalari vardir.

Bir tüketici bazi kilometre taslari gibi geri dönüs sürecinde, elde zaman e-posta bildirimleri “perakendeci markali” alir:

• Iade makbuz o (Örn. Biz geri aldik ve önümüzdeki günlerde bir kredi almak gerekir).

• Iade Tamamlama o (Örn. Sizin dönüs islendikten)

Bu e-postalari hizli alinmasi, müsterilerinin güven düzeyi artirir gelen müsteri hizmetleri aramalari azaltir, ve e-ticaret iliskileri artirmak için baska bir katma özelligi saglar.

Büyük bir satin alma sonrasi sitesi deneyimi saglamak degilse Sirketinizin büyük bir risk aliyor. Girisim bu tür hakkinda daha fazla ve nasil kesif, kapsami ve uygulama çabalarinda yardimci olabilir ögrenmek için Trinity temas kurmaktan çekinmeyin.

craig smith

trinity fikir LLC

Home