yüksek performansli ofis kablolama sistemlerine giris

Iki biraz çeliskili hedefleri çözmek için çalisirken is yerinden erisilen zeka büyük artis ofis planlayicilari ve yöneticileri üzerinde ciddi talepler koyar. Bir yandan dogru yüksek hizli yayinlar kapasitesine sahip güçlü bir ses ve veri kablolama sistemi istiyorum ve son derece pahaliya mal olabilir zaman asagi ag önlemek için. Öte yandan giderek daha dinamik ve sürekli degisen devam eden hareket, ekler isyeri ve alanlari iyi destek çalismalari türlerini yapiliyor bu ofis yeniden yapilandirildiginda dogru bir egilim yansitan çalismak degisiklikler (MAC) karsilamak gerekir. Kablolama sistemleri, asagi çekilen yönlendirilen ve gözden geçirilmis bir yer plani hizmet yeniden oldugu gibi bu MAC geleneksel isyeri kesintileri anlamina geliyordu.

Bu kagit önerileri (RFPs) ve ofis kablolama sistemleri sunuculari tarafindan yapilan degerlendirme iddialari için istekleri isçiligi kullanisli teknoloji kablolama gelismeler ve seçilmis endüstri standartlari ile ofis planlayicilari ve yöneticileri tanimak olacaktir. Bir arkadasi beyaz kagit “Modüler Ofis Mobilyalari Sistemleri gelismeler” bugünün ofis uygulamalarinin gerçeklerine tasarlanan sistemlerin özellikleri ve satin alma rehberlik benzer bir basvuru saglar.

Yükseltmeler maliyeti vs eskime Maliyeti

Yüksek kapasiteli sirket çapinda (intranet) aglar ve ana tedarikçiler ve müsteriler (extranet) baglantilar ile birlestiginde Internet patlayici büyüme, yeterince güçlü kablolama sistemleri ile altüst edebilir. Çalisanlar dosya indirme için sabirsizlikla bekliyorlar ya da on-line islemleri tamamlamak için gibi sinirler mücadeleye ve maliyetleri monte edin. Gerçekten de, yeterince güçlü aglar çok fazla kisi ayni anda çok fazla görevleri yapmak çalistiginizda asagi çökmesini gelebilir. World Wide Web “World Wide bekleyin.” Olur

Bant genisligi yogun veri ve video uygulamalari yüksek performansli aglar için ihtiyaç zorlamaya devam ederken, sirketler maliyet vs yükseltme maliyeti ile ugrasmak gerekir

eskime. Soru kablolama altyapisi yükseltme ama ne ölçüde verip çok degil. Maliyetleri ve performans standartlari resim girdiginizde en yüksek hizli ag kurmak için açik cevap, daha az belirgin kilinabilir. Asagidaki paragraflar bu konulara bakacagiz.

Gigabit Ethernet (1000Base-T) ile birlikte, saticilar artik sirketlerin Yerel Alan Aglari genelinde saniyede bir milyar bit (LAN) veri aktarabilen kablolama ve baglanti ürünleri sunuyoruz. Büyük dosya indirme saglanmasinin yani sira, Gigabit Ethernet masaüstüne tam hareketli video destekler. Gigabit Ethernet kategori 5e ve kategori 6 olarak TIA / EIA tarafindan belirlenen bakir kablolama sistemleri iki kategoriye üzerinden saglanmaktadir. Kategori 6 sistemleri genellikle% 25 kategori 5e sistemlere göre% 30 daha fazla maliyeti. Bu iki soru teskil etmektedir. Bir kategori 6 sistem tarafindan elde edilecek katma faydalari nelerdir, ve orada yayinlanmamis standartlara sahip bir sistem belirterek bir risktir.