e-ticaret tüccar hesabi bilesenleri

Bir e-ticaret ödeme ag geçidi bir tüccar web sitesinin alisveris sepeti içine entegre ve müsterilerin girdiginiz ödeme bilgileri ileten online bir hizmettir. Bu, sanal storefronts için, fiziksel bir terminali tugla ve harç isletmeler için yaptigi ayni amaca hizmet eder. Yetki sadece, yetki ve yakalama, geri ödeme ve bosluklar: Bu isleme hizmetleri tam kapsamli destekler. Her büyük e-ticaret ödeme ag geçidi onlar telefonda bir islem tamamliyoruz veya posta üzerinden bir ödeme kayma almis gibi tüccarlar bir tarayicida ödeme bilgilerini girmek için izin veren bir sanal terminal seçenegi sunar. Her kredi karti tüccar islemci artik ödeme ag geçidi içine sahtekarlik önleme araçlari paketi dahil ve Adres Dogrulama Servisi (AVS) ve Kart Dogrulama Hizmetleri (CVC2, CVV2 ve CID) desteklemektedir.

Bir e-ticaret ödeme ag geçidi bir tokatlamak-ile terminali tüm perakende ticari hesaplar bir parçasi oldugu gibi, her e-ticaret tüccar hesabi bir parçasidir. Her iki çözüm de yakalama ve küçük isletme ticari hesaplar saglayicisina tüccar kredi karti ödeme isleme bilgi iletimi kolaylastirir. Ancak, her tüccar hesabi isleme hizmeti daha var. Bilgi islem bankasi gönderildikten sonra, islem tamamlanmasi amaciyla, yetkili temizlenir ve yerlesmis olmasi vardir. Yerlesim, bilgilerin yakalayan Bütün bu süreç, bir tüccar hesabi hizmeti vermektedir budur. Bu süreç ayrintili bir açiklamasi asagidadir:

1. Bir kart sahibi bir satin alma için ödemek için bir kart sunuyor.
2. Tüccar kendi islemciden bilgi ve istekleri bir yetki isler.
3. Ticari banka karti veren için, Visa veya MasterCard Kredi Karti Agi araciligiyla, istegi gönderir.
4. Karti veren ticari bankaya, Visa veya MasterCard Kredi Karti Agi araciligiyla, verdigi cevap onaylar veya reddeder islem ve gönderir.
5. Buna göre islem tamamlar tüccar için ticari banka ileri yaniti.
6. Onaylanmis bir islem durumunda, tüccar kendi ticari banka ile makbuz mevduat.
7. Islemci daha sonra ticari banka hesabina kredi ve bir çözüm için Kredi Karti Aga islem sunar.
8. Kredi Karti Ag daha sonra ticari banka öder ve karti veren hesabi borçlandirir.
9. Karti veren kart sahibinin hesabina mesajlari islem ve ona aylik bildirim gönderir.