Eger pci uyum için hazir

1 Ekim 2009 itibaren her yil 1 milyondan az islemlerin gerçeklestirilmesi tüm tüccarlar, PCI DSS sertifikali saglayicisi kullanarak islem veya alicinin kendi PCI DSS uyum belgesi saglamalidir. Bu görev Visa’nin Hesap Bilgi Güvenligi Programi degisiklik izler.

Kazanilmasi bankalar uyumsuzluk sorunlari ile tüm tüccar Visa ve Mastercard rapor saglamak için gereklidir. Kart programlari tarafindan tarh edilen cezalar yüksek olabilir. Günlük para cezalari tahsil edilebilir ve sistem daha sonra bir güvenlik ihlali olusursa karti isleme tesisleri askiya alinabilir.

Yaygin olarak düzenlenen efsane tüccar PCI uyumlu olmak için bir öz degerlendirme anketi tamamlamak için sadece ihtiyaç vardir. Kendi ödeme sayfalarini kullaniyorsaniz tüccarlar hepsi on iki PCI DSS sartlarina uygun olmasini saglamak gerekir. Kart sahibinin veri depolanabilir, iletilebilir veya ag üzerinde islenir ise is aginin üç ayda bir tarama yapilmasi gerekir. Bu ayni zamanda MOTO (mail order / telefon için) tüccar etkileyen bir sanal terminal üzerinden islem karti ödemeleri, ayni zamanda online ödeme islemi bile.

Daha fazla bilgi PCI Güvenlik Standardi Konseyi web sitesinde bulunabilir. Tüccarlar tüccar ödeme isleme paketi dayali tavsiyelerde gerekir onlarin ödeme hizmeti saglayicilari irtibata geçebilirsiniz. PayPoint.net da gereksinimlerini karsilamak için yapilmasi gereken ne gibi adimlar hakkinda bilgi PCI uyumlu almak için bir rehber yayinladi.