mükemmel bir elmas seçilmesi ile ilgili buz kilavuzlari alicilar

Teknoloji bu kadar hizli ilerlemistir son birkaç yil içinde bu bir olusturulan bir laboratuvar bir gerçek tas anlatmak için ortalama tüketici için neredeyse artik mümkün degildir, ve eger güzel taki durumunda talihsiz bir müsteri binlerce dolar olabilir daha büyük bir elmas veya yari kiymetli tas için alisveris aramak için bilmiyorum. Ice.com, kalite elmas ve mücevher için inanilmaz bir kaynak, dikkat etmeniz seylerin bir listesini hazirladi ve bir sonraki elmas satin alirken soru sormak.

çizik testi atlamak

Bir kez ya da baska bir elmas gerçek olup olmadigini söylemek için en kolay yolu cam kesmek için, ancak sert tas bir tür var, bu test hariç hiçbir sey gösterir duydum çok iyi bir sans muhtemelen vardir. Elmas camdan kesecek tek tas degildir, ve yok edilemez itibar ragmen test bu tür bir elmas zarar verebilir. Bol bir elmas gerçek oldugunu dogrulamak için daha güvenli, daha güvenilir yöntemleri vardir, bu yüzden zarar bir sans için hiçbir neden kesinlikle yoktur.

Bir kuyumcu, AOS büyüteç kullanmak istiyoruz

Eger büyütme altinda bir elmas bakiyor ve kusursuz görünürse, o zaman üzerinde dört ile bes basamakli bir fiyat etiketi olmalidir. Küçük tutarsizliklar onlar, Aore sadece orada o zaman, muhtemelen yerine kübik zirkon bakarak Aore degil eger öyleyse, hatta çok yüksek elmas yaygindir. Bu derecelendirme belirlenmistir nasil kuyumcu sormak ve kusurlu bölümleri isaret etmek isteyin için genellikle yararli, onlar tereddüt görünüyor ya da kolayca nokta olamaz eger, baska bir yerde alisveris düsünebilirsiniz.

agirlik kontrol

Bir kübik zirkon noktaya Bir baska hizli yolu agirliginda geregidir; gerçek elmas daha% 55 daha fazla ortalama olarak agirligi. Tabii ki, büyük olasilikla gerçek elmas tartmak gerekiyordu bilmiyorum, bu, bir gram 1/5 AOS. Kolayca taslar arasinda agirlik farki söyleyemem, çünkü bir kuyumcu ile ugrasirken bir ölçekte istemek için çekinmeyin. Eger sahte bir tas satin alirsaniz onlar rahatsiz olur, ama hiçbir yerde senin kadar yakin olabilir, Äôll olabilir.

Ayrica tas seyrederken, yansitma özelligi özellikle dikkat edin. Yüksek elmas az renkli yansimalar yapisal olarak mükemmel görünüyor ama bunu süpheli daha sonra tasimak zaman gökkusagi gösterir eger öyleyse, görünür olacaktir. Düsük kalite elmas spektrum boyunca hafif tonlar gösterecektir ise yüksek kaliteli elmas, bir grimsi isik yansitir.

Orijinallik Sertifikasi isteyin

Tüm yüksek kaliteli taslar bir kez ya da baska bir lisansli degerleme elinde geçmis olan ve iyi bilinen degerleme bazi EGL, GIA, AGSL ve PGGL vardir. Bir sertifika yoksa, anlasma yürüme mesafesinde.

isil isil elmas ayarlayin

Elmas kadar degerli oldugunu bir nedeni, neredeyse aninda isi dagitmak böylece isi probu test için kuyumcu sorma yetenegidir. Bir sahte elmas çatlak ya da otuz saniye sonra eritmek, ama gerçek bir elmas dokunmak serin kalmalidir olacaktir. Ayni sekilde, bir elmas orijinal olup olmadigini belirlemek için en kolay yollarindan biri üzerinde nefes etmektir. Hemen hemen baska yüzey üzerinde bir sis birkaç saniye göstermek ama elmas neredeyse aninda isi yerinden gerekir. Bu, daha iki için dört saniye sonra sisli AOS ise, ya çok düsük kaliteli elmas veya taklit tas.

kaydetmek için ice.com kupon kullanin

Gerçek elmas belirlenmesi veya ince elmas taki satin alma hakkinda bilgi almak için daha fazla bilgi için, Ice.com dogrudan veya kendi web sitesi üzerinden basvurun. Eger mükemmel bir tas bulun yoksa onlarla alisveris yaparken, size MoneyJibe.com ziyaret ve Ice.com kupon birini kullanarak tiklama emin olun. Ice.com kupon bir ya da bir promosyon kodu kullanarak, satin alma kapali yüzlerce dolara kadar ekleyebilirsiniz% 20 veya daha fazla,% 15 tasarruf edebilirsiniz. Ice.com kupon her gün güncellenen ve Sevgililer Günü, Anneler Günü ve Noel sezonu da dahil olmak üzere tatilinde özel tasarruf saglamaktadir.