kablosuz kameralar gizemleri su geçirmez ya da hava

Kablosuz Kameralar Gizemler: Su geçirmez ya da hava kosullarina? Bu kablosuz kameralar seçimi söz konusu oldugunda, büyük ihtimalle büyük olasilikla gibi birçok durumlar dayanabilir edecegiz. Bu nedenle, olanlar ilginizi çekebilir ‘su geçirmez.’ Olanlar da vardir çünkü Ama karisabilir ‘hava.’ Bu makale dayanikli kablosuz kameralar çesitli unsurlari ne kadar çalismak nasil size göstermek için gidiyor. Eger sürmeyecek bir sey almak için sabit Kazanilan para harcamak mutlu olmak için emin degildir çünkü bu önemlidir.

Su geçirmez ya da hava kablosuz kameralar ne kadar belirlemek amaci ile, kendi IP numarasi yakindan bakmak gerekir. Bu IP Giris Koruma anlamina gelir. Çogu durumda, bu IP numarasi belirli bir kamera mekanik, kati nesneler ve sivi etkileri isleyebilir ne kadar iyi göstermek 2-3 basamaktan olusur.

Tipik olarak, IP degeri ilk basamak kamera toz veya böcek gibi kati nesneler ne kadar dayanikli temsil eder. Sayisi 4 ise, bu kamera bir kare mm ölçüm yabanci maddelerin makul vurdumduymaz oldugunu göstermektedir. Bes ise, çok sayida 6 Kamera toz tamamen dirençli oldugunu temsil ederken, kamera toz önemli ölçüde dirençli oldugunu göstermektedir.

IP degerlendirme, ikinci basamak, karsilastirma, kamera ne kadar su geçirmez size anlatmaya çalisir. 4 Bir rakam kamera su siçramalarina geçirmez oldugunu gösterir, çok sayida bes kamera hortum karsi bagisik oldugunu gösterir, 6 basinç hortumu karsi dayanikli anlamina gelir, 7 kamera suya daldirma isleyebilir anlamina gelir – az miktarda – ve 8 Eger asagi ile su altinda iki metreye kamera almak anlamina gelir.

Mekanik etkileri ile baslayalim. Mekanik darbelere kadar karsi koyabilirler bir kamera genellikle sayi 2 basamak ardindan K harfi ile IP numarasi baslangici olacaktir. Genellikle, kamera üreticisinin listeleri bulmak mümkün olmayacaktir. Bu rakamlar 00 ile on tüm yol arasinda olabilir.

Bir 01 degerlendirmesi anlami – – Eger kamera gördügünüz numaralari 0 ve biriyseniz size fotograf makinesi üzerinde 7.5 cm düsen 200 gram agirliginda bir nesne fotograf makinenize herhangi bir zarar vermez yeterince emin hissediyorum. Bes kg agirligindaki bir nesne varsa yani sira LED kamera on puan ise, bu zarar görmeyecegi, bu yukarida 40 cm asagi düser.

Senin kamera zarar verebilir nasil kati nesneler geçmek istiyorum. Kamera gerçekten kati nesneler gelen etkileri durmak mümkün olup olmadigini karar vermek için, kamera IP degerlendirme 1. rakam odaklanmak gerekecek. Bu rakam genellikle yukari sifirdan alti gider olabilir. Rakam 1 ise elinizle hafif bir temas halinde, örnek olarak, kamera zarar görmez. Çesitli 6, karsilastirma, toz herhangi bir kategoriye karsi savunmasiz olmayacaktir.

Çok sonraki sey sivi etkileri oldugunu. Kamera sivi ne kadar zarar görmez ya da savunmasiz kesfetmek için, kamera IP degeri, ikinci basamak kontrol etmeniz gerekir. Çogunlukla, kadar 0 yedi bu degismektedir. Kameranizi bir birine sahiptir, o zaman su damlayan kapali kalir. Ama kamera LED ise, örnegin, burada 7 bir siralama vardir, size zarar endise olmadan su altinda daha derin bir metre alabilir.

Eger IP66K10 IP derecesi ile bir kamera var, bu nedenle örnegin, bu su anlama gelir:

– Sizin kamera toz kapali kalir.
– Bu bir metre daha derin su altinda var sürekli basinç isleyebilir.
– Bu yukarida 40 cm düsen bes kg agirliginda bir nesne zarar olmayacaktir.

Bu kablosuz kameralar gelince ya bir su geçirmez ya da hava geçirmez degerlendirmesi istediginizde soran olabilir. Eger sualti dalis yaparsaniz açikça, suya dayanikli degerlendirmesi alisildigi örnegin, gerekli olacaktir. Durumda bu tür, ortalama kameralar isi basarmak olmaz. Eger bu kosullar olaganüstü bir alani izlemek için varsa, hava sartlarina dayanikli sayisi, diger taraftan, genellikle gerekli olacaktir. Bir çöl alani izlemek istiyorum Örnek olarak, her yerde toz kitleleri sik sik var. Bu nedenle, iyi bir hava kosullarina dayanikli degerlendirmesi kablosuz kameralar olmasi gerekir.

Satin almadan önce kablosuz kameralar asagidaki adimlari izleyin: Bir. IP degeri ilk basamaginda bakista, sizin için yeterince iyi mi? Eger toz her yerde bir alanda kamera kullanacagiz? 2. IP degeri, ikinci basamak konsantre ol. Eger gerçekten size su altinda iki metre kullanabileceginiz bir su geçirmez fotograf makinesi isteyen düsünüyor musunuz? üç. Büyük arama motorlari, örnegin Google sitesini açin ve “su geçirmez kablosuz kameralar” veya “hava güvenlik kamerasi” gibi anahtar kelimeleri girin. dört. Sadece su geçirmez ve hava geçirmez güvenlik kamera sistemleri mevcut en koleksiyona sahip gibi görünüyor bir internet magazasi seçin.