nadir yerlerde endüstriyel terazi kullanimi

Sanayi terazileri endüstriyel uygulamalarda genis bir yelpazede olan el, tabii ki,. Bunlar kimyasal davul, malzeme kutulari, ve hava parasi ve giden gönderiler tartmak için fabrikalarda kullanilir. Bunlar elektronik parçalar, vida, somun, civata, pul ve donanim her türlü saymak için kullanilir. Tezgah terazi maddeler formüle etmek veya mürekkep ve boyalar için malzeme tartmak için kullanilabilir. Ölçekler dozaj donatim, otomatik besleyiciler ve ambalaj besleyiciler kullanilmaktadir.

Ama endüstriyel ölçekler için en ilginç kullandigi bazi endüstriyel bir ortamda degildir. Arlyn Ölçekler ekip üyeleri tartmak profesyonel futbol takimlari ve profesyonel hokey takimlari için ölçekler saglamistir. Ayrica, bir eslesme öncesi güresçiler tartmak için kullanilmistir. Yaris pistleri bir at yarisi önce jokeyler tartmak için son derece hassas Arlyn Ölçekler kullandik.

Belki de bu elektronik terazi için en ilginç kullanim bazi ülke genelinde ve dünya çapinda hayvanat bahçeleri de hayvanlarin çok çesitli tartim için olmustur. Hayvanat bahçesi hayvanlari hakkinda dogru agirlik ölçümleri tutmak onundur için genellikle çok önemlidir. Bir hayvan için besleme miktari kendi agirligi ile ilgili dogrudan bagli olabilir. Yabani hayvanlar genellikle içinde yasadiklari ortamlar içinde besinlerin uygun miktarda elde etmek için kullanilir. Ama bir hayvanat bahçesinde, bir hayvan gelismek için ihtiyaç duydugu kalori uygun miktarda belirlemek için hayvanlar için bakim edenlerin sorumlulugundadir. Ayni zamanda, bu hayvan overfed degildir önemlidir.

Ilaç ve diyet takviyeleri bir hayvanin agirligi dogru ölçülmelidir neden baska bir nedeni vardir. Insanlar için dozlar genellikle standarttir. Bir doktor genellikle normal sinirlar içinde hemen hemen her boyutta yetiskin için uygun olan iki aspirin, reçete zaman. Ama ayni türlerin bazi hayvanlar, ayni türün diger bir çok agirliginda olabilir. Ve kesinlikle hayvanlarin farkli türleri arasinda, büyük farkliliklar olabilir. Küçük bir hayvan için standart bir doz daha büyük bir biri için tamamen etkisiz olabilir. Ve büyük bir hayvan için uygun bir doz, daha küçük biri için toksik olabilir. Bu nedenle, endüstriyel dijital terazi genellikle dogru tartim amaciyla bir hayvanat bahçesi içinde istihdam edilmektedir.

Bu amaçla seçilen dijital ölçekte yapimi belirli özelliklere sahip olmasi gerekir. Ölçek genellikle hayvansal atik tabi olacaktir. Bu nedenle platformu için seçilen malzeme yikama için uygun olan bir olmalidir. Onlar kaynakli alüminyumdan insa edilir gibi Arlyn platformu ölçekler, bunun için idealdir. Platform kendisi kaymaz yüzey ile yapilmalidir, bu nedenle hayvanlar onlara rahat yürüyüs hissedeceksiniz. Platformda bir elmas desen veya sirt plakasi tasarimi bu sarti yerine getirmek olacaktir. Bir kauçuk paspas da konfor için platform üzerinden yerlestirilebilir.

Yük sensörü malzemesi de kritiktir. Ideal bir cihaz paslanmaz çelikten yapilmis olmalidir. Bu mükemmel korozyon koruma saglar, ama ayni zamanda çok iyi asiri ve sok yük özelliklere sahip olacaktir Sadece. Ölçek basladi ise, itti, ya da düstü, çok daha az hasar olmasi muhtemeldir. Birçok endüstriyel terazi uygun olmaz yük sensörü, alüminyum kullanin. Arlyn Ölçekler zemin ölçekler, platform kantarlari, davul ölçekler, tezgah ölçekler ve vinç ölçekler de dahil olmak üzere, ölçeklerin kendi tam bir çizgi için sadece paslanmaz çelik kullanir. Bu sorunsuz kullanim uzun yillar saglayacaktir.

Hayvanat bahçelerindeki terazi hayvanlarin genis bir çesitliligi için kullanilabilir. Bu mühürler ve deniz aslanlari gibi aslan ve kaplan gibi büyük kediler, filler gibi çok agir hayvanlar, ve bir çok çesitli küçük hayvanat bahçesi hayvanlari içerebilir. Genellikle bu hayvanlar bir ölçekte bir platform üzerine hizlandirmaya istekli olmayacaktir. Çok düsük profil platformu tartilir almak için kendini konumlandirmak için hayvan ikna etmek için çok daha kolay hale getirecek. Ölçekler Arlyn çizgi bir kez daha bu için oldukça uygundur. Yük sensörleri paslanmaz çelikten yapildigi için, genellikle diger türleri çok daha küçük olabilir. Ayrica, bu sensörler ölçek vücut içine gömülürler. Bu, hayvan atiklarindan sensör korunmasi bu sensörleri elektronik teller korumak ve ölçek daha düsük bir profil için izin birden fazla avantaji vardir.