toptan televizyon, plazma vs lcd karsilastirilmasi

Son medyanin ilgisini LCD TV’ler ile ilgili olarak “çirkin adim kardes” konumuna plazma televizyon küme vardir. Plazma televizyon Elestiriler düsük enerji verimliligi, düsük görüntü çözünürlügü ve ömür kaygilari bulunmaktadir. Daha iyi bilgi ile donanmis, bir televizyon toptanci iyi toptan plazma televizyon ve toptan LCD setleri hem de satis islemek için donatilmistir. Toptan bir plazma televizyon gerçek dünya uygulamalarina karsi bakildiginda, gerçekten bir stok LCD televizyon için bir alt ürün, ya da sadece ev eglence tüketici farkli bir türü için bir televizyon? Burada çok kötü niyetli olarak plazma televizyon ve medya sevgilim LCD TV arasindaki maçin kadar ilgili gerçekleri farkli bir spin.

Enerji verimliligi

“LCD daha verimli enerjidir.” LCD monitörler çok daha küçük oldugu, bu dogruydu. Simdi boyut yakalanmis oldugunu, enerji kullanimi ile ilgili aynidir. Bekleme modu enerji kullanimi, TV kapali ama yine de takili oldugunda, televizyon türü degil, üreticisine bagli olarak degisir. Ayrica, LCD televizyon civa floresan isik kaynaklari, güveniyor. Degil tüketiciler için bir endise simdi ise, bu setleri gibi toksin sonunda gida zinciri içine çikacak bizim depolama doldurun. LCD setleri bir LED kaynagi ile aydinlatilmis sonra, bu bir sorun olmayacaktir.

bir görüntü olustururken

“LCD görüntüleri artik ‘hayalet.'” Her zaman çünkü renk üretmek için kullanilan teknoloji, bir LCD ekranda görüntüler için “hayalet” bir parça var gibi gidiyor bir dizi arkadan aydinlatmali renkli hücre araligi arti bir yenileme hizi. Yenileme hizi ne bir iz ya da olmasi, hizli hareket eden fare isaretçisi gibi, bazi hizli hareket eden nesneleri neden olur “hayalet.” Mevcut teknoloji bir insan gözü sürede ötesinde yenileme hizini azaltmak için artik yeterince ileri düzeydedir. Görüntü kalitesi piksellesme gelistirmek devam ederken, bu yine bazi izleyiciler için bir sorun olabilir. Plazma televizyon gelenegi CR ve projeksiyon televizyonlarin resim olusturma neredeyse dogrudan gelismeler ve bir yenileme dönemi gerek kalmaz.

yasam süresi

“LCD televizyon daha uzun ömürlü.” Plazma ve LCD televizyon hem de son yerde 30.000 ve 60.000 görüntüleme saatleri arasinda. Bu noktada, bir plazma televizyon orijinal parlaklik yarisi olacak ve LCD televizyon yanmis disari ampul olacaktir. LCD isik degistirilebilir, ancak gündüz görüntüleme 8 saat varsayarak, televizyon ya üzerinde 10 yasinda olacak. 10 yilda, hangi yapmak olasiligi daha yüksektir: LCD bir ampul yerine emek ve parçalar için para harcamak, ya da çocuk odasina parlak ama hala islevsel plazma TV gibi yarim hareket ve kendinizi televizyon en son satin teknoloji?

renk

“Bir LCD Renk çünkü ortam aydinlatma daha iyidir.” Ilk olarak, çogu LCD televizyon geri ortam aydinlatmasi için yanmiyor. Ayrica, ne reklamlar söyleme ortam aydinlatma kontrast yetenekleri için plazma televizyon, maç denemek için gerekli oldugunu. LCD monitörde, isik her zaman parliyor, siyah gerçekten siyah degil bu yüzden, ya da isigin yoklugu. Plazma televizyonlar aslinda ya açik veya kapali olan piksel var, bu yüzden siyah IS. Gri “siyah” LCD televizyon çok daha az duyarli parlama yapar, ama gerçek bir ev sinemasi deneyimi elde etmek için çalisirken bu can sikici olabilir.

Toptan pazar için, bu bilgileri bir son tüketiciye satis çok önemlidir. Büyük setleri bir plazma muadili çok daha fazla satmak için perakende zincirlerinin LCD ekranlar sözde faydalari tout. O da genellikle ev sinema genisleyen bir toptan çözüm arayan farkli bir tüketicidir. Enerji verimliligi gerçekten “42 üzerinde setleri bir endise olacak degildir ve ömrü iki seti için yaklasik esittir. Toptan plazma televizyon için en büyük satis noktasi, yakindan eski televizyon resmi stil taklit oldugunu gerçek bir çikisi siyah için kullanilan sadece daha kaliteli ve boyutu. Izleyiciler sadece bir koyu gri veren bir ekran fark olacak. gerçekten geleneksel televizyon görüntü özelliklerini bagli Tüketiciler bazi LCD kararlar tanidik bir film biraz görünmesini nasil takdir edecek Sonuçta “resim çok açiktir, çünkü” göre “karikatürize”. teknoloji elit, bu anlamiyorum ancak bir kirik ya da analog set degistirmek isteyen eski bir tüketiciye, gelismeler çok fazla olabilir.

Plazma televizyonda medya tarafindan önemsiz bir yarari tasfiye için daha fazla setleri olmasidir. Bu plazma televizyon yüksek irtifalarda da çalismiyor dogrudur, ancak bu setleri yakin yüksek dag daha deniz seviyesine bölgelerde bir müsteri dönüs olarak mükemmel iyi çalisir. LCD televizyonlarda perakende satis personeli tarafindan konsantrasyonu da yeni modeller Son olarak içeri gibi sadece rafta duruyor plazma televizyon inç karsilastirilarak bir inç için, toptan pazara hareket edecek anlamina gelecektir, toptan plazma televizyon hala toptan LCD çok daha düsük setleri, bu yüzden toptan perakende olarak tüketiciye daha iyi bir anlasma olarak görünüyor ne sunabilir.