gerçekten web site ziyaretçileri rahatsiz nasil

Bir web sitesi kurmak için oldukça kolaydir. Gerçekten web site ziyaretçileri rahatsiz daha kolaydir.

bir kazanan insa

Herkes bir web sitesi kurabilirsiniz. Iyi bir web sitesi yapi baska bir hikaye. Web tasarimcilari kolayca asagidaki tuzaklar için disari izleyerek en yaygin hatalardan bazilari önleyebilirsiniz:

1. Pop-Ups – yeni bir pencerede otomatik olarak açilir bu reklam oldukça rahatsiz edici olabilir gibi Pop-up gerçekten bir ziyaretçi rahatsiz edebilir. Ziyaretçi sitenizin içerigi bakarak ilginizi olabilir ama bir pop-up ziyaretçi baska seylere odaklanmak için zorlayabilir. Ziyaretçi kizdirmak için daha iyi bir yol ziyaretçi ilk kapatmaya çalistiginda daha pop-up spawn pop-up sahip geregidir.

2. Web Sayfalari Never Ending – web site ziyaretçileri rahatsiz eden baska bir yolu bir uzun sürekli sayfasi hakkinda bilgi kitle miktarda koyarak geregidir. Ziyaretçi sadece o ilk etapta ariyordu ne ilgisi web sitesi içerigi kaybolmak web sayfasi asagi sonsuz kaydirma devam edecektir. Uzun sayfalari bir web sayfasi göz hokus yapmak için en kolay yollardan biridir. Bu hakki için bakti ediliyor bilgi almak için ziyaretçi için kolay, böylece web sitesi sayfalari kisa ve tatli tutmak için çok daha iyidir.

3. Grafik asiri kullanimi – Bazi web gelistiricileri gösterisli grafikler kullanarak kendi sitesine ziyaretçi çekmek düsünüyorum. Bunun yerine, ziyaretçilerin rahatsiz almak olasidir. Çok fazla grafik web sitesi çok yavas indirme yapacaktir. Hatta sitenize neler sunabilecegi bilmeden önce insanlar web sitesi birakabilir indirme hizi yavas nedeniyle. Bu hizli degisen bir dünyada, kimse oturmak ve web sitesi sayfalari yük kadar beklemek bos zaman vardir. Bu dial-up hala insanlarin yüzde 42 için geçerlidir.

4. Insaat Sayfalar altinda – web site ziyaretçileri rahatsiz için baska bir yolu “yapim asamasinda” okur bir sayfa onlari yönlendirme geregidir. Çogu insan içerik odakli web siteleri bulmaya ve okur web sayfasi rastlamak “yapim asamasinda,” ziyaretçi olumlu bir sonuç ile orada almak zaman harcadigi, rahatsiz olmasi muhtemeldir.

5. Eklentiler – Bazi web siteleri ziyaretçilerin web sitesini görüntülemek için önce yüklemeniz gereken eklentileri kullanin. Bu gerçekten web site ziyaretçileri rahatsiz için en kolay yollarindan biridir. Bazi insanlar belirli bir program gibi o zaman digerleri de bu gibi gerektigini hissediyorum. Bir web gelistiricisi kendi web sitesinde izlenebilir önce yüklenmesi gereken bir iyi görünümlü simge program gibi olabilir. Program karanlik ve çogu insan tarafindan kullanilan degilse seyler sitede düzgün çalismaz zaman, bu sadece hosnutsuzluk kaynagi olacaktir. Sitenize görmek için yazilimi indirmek yapmayin. Hiç onlara bir seyler yapmak için ekstra adimlar atmasi asla.

6. Içerik eksikligi – belirli konular hakkinda bilgi vermek içerik odakli web siteleri gibi çok insan. Hatta arama motorlari içerik tabanli web siteleri seviyorum ve arama sonuçlarinda içerik agir siteleri yüksek rütbe olacaktir. Genellikle insanlar site sunmak ne fayda görmek için bir web sitesini ziyaret edin. Web sitesi birakarak rahatsiz ziyaretçiler uygun içerik sonuçlari eksikligi.

7. Müzik – Birkaç yil önce müzik web ve birçok web sitelerinde oldukça yaygin oldugunu otomatik olarak oynadigi müzik vardi. Yavas yavas insanlar müzik oyalama bir sürü olusturur ve birçok insan için bir sikinti oldugunu fark var. Gerçekten müzik istiyorsaniz o zaman bir seçim üzerinde veya kapatmak için ziyaretçi verilmelidir. Unutmayin, insanlar kendi ofisinde otururken müzik zaten oynarken ya da internette sörf olabilir. Bir web sitesi otomatik olarak müzik çalar, bu sonu onlari agirlastirmak.

8. Tutarsiz Sayfasi Tasarimi – Bazi siteler o tamamen farkli bir web sitesine geldi gibi baska bir sayfadan tasidiktan sonra ziyaretçi hissediyor sekilde tasarlanmistir. Sayfa tasarimi ya da baska bir ziyaretçi kayip ve sasirmis hissedeceksiniz bazi tekdüzelik olmalidir.

Web site ziyaretçileri rahatsiz edebilir faktörlere yakindan ilgilenerek, web sitesi sahipleri ve tasarimcilari ziyaretçilerin mutlu tutabilir. Ardindan, daha dogrusu, bu sekiz web sitesi can sikma takip degil, yöneticileri her web ziyaretçinin en iyi sekilde.