nasil web siteniz için dogru cm seçmek için

En Içerik Yönetim Sistemleri gelisinden bu yana, bu internet dünyasinda dolasan bir sürü yaratti. CMS “Bir ‘web içerik yönetimi’ (WCM) sisteminin teknik HTML bilgisi veya yükleme gerektirmeden içerik göndermek için özel izin içerik yaraticilari olarak, Web sitelerine Web içeriginin yayin kolaylastirmak için tasarlanmis bir CMS olarak Wikipedia ile tanimlanir dosyalari. ” Bu çok kolay web sitesinin içerigi yönetebilirsiniz etkili bir sistemdir. Kisacasi, tek bir kod yazmadan web sitesi içerigi olusturmak, degistirmek veya kaldirmak için HTML bilgisi ile bir rahip olmayan kimse saglar.

Açik kaynak CMS web gelistirme sirketleri hem de müsterileri ile çesitli nedenlerden dolayi popüler. Nedenlerden bazilari sunlardir:
Içerik yayinlama olusturma, hem de yükleme görüntüleri ve dosyalar üzerinde-daha iyi kontrol.

– Müsteriler daha fazla baglanti okumak için dogru yazi degisim içerik ekranin dinamik bir blog tarzi olabilir.
– Web sitesinin entegre web yönetimi kontrol için.
– Sahibi ziyaretçi CMS ile çok kolay içerik ekleyebilirsiniz olarak web sitesi içerigi yüksek etkilesimli yapabilirsiniz.
– Web sitesinin sahibi de kayitli bir kullanici tarafindan erisilebilir web içerigi özel bölümleri gibi kamu olabilir.

Uygun Içerik Yönetim Sistemleri gibi WordPress içerik gelistirme, Joomla içerik gelistirme, Drupal ve daha birçok bu gün birkaç türü vardir. Ancak, tüm CMS ayni özelliklere sahip degil ve bu nedenle, web siteniz için dogru seçim yapmak için gereklidir. Web tabanli yayincilik, biçim yönetim, revizyon kontrolü, indeksleme, arama ve alma yaygin tüm içerik yönetim sistemleri bulunan bazi özellikleri vardir.

Bir organizasyon için bir CMS seçerken dikkate iki ana yönü vardir:
1. Organizasyonun büyüklügü kesinlikle dikkate almak ilk ve en önemli faktördür. Sirket çok büyük ve birçok uluslararasi ofisleri bulunmaktadir, o zaman çok zor olur.
2. Sirket tarafindan kullanilan farkli elektronik veri formlari endise ikinci noktasidir. Çok fazla mesaj iletisim için benzeri metin belgeleri, grafik, video, ses ve diyagramlar ve kullanimi varsa içerik yönetimi zor olabilir.
Bu nedenle, büyük bir sirket bu web sitesi içerigi yönetmek için tercih ihtiyaç ve ayni zamanda Içerik Yönetim Sistemi degerlendirmek gerekiyor.