E-ticaret büyük gerçekler

Elektronik ticaret, internet ve diger bilgisayar aglari gibi elektronik sistemler üzerinden bir ürün veya hizmet satis, satin alma, dagitim, pazarlama ve servis hizmetleri genellikle olusur. Bilgi teknolojileri sektöründe ticari islemlerde amaçlayan bir elektronik is uygulamasi olarak kullanabilirsiniz. Bu elektronik fon transferi, tedarik zinciri yönetimi, e-pazarlama, online pazarlama, online islem, elektronik veri degisimi, otomatik envanter yönetimi sistemleri ve otomatik veri toplama sistemleri ile içerebilir. Bu tipik olarak güle internet kullanimi, extranet, e-posta, e-kitaplar, veritabanlari, katalog ve cep telefonu gibi elektronik iletisim teknolojisi kullanir.

Küresel ekonomi çaginda, e-ticaret ve e-is giderek is stratejisi ve ekonomik kalkinma için güçlü bir katalizör gerekli bir bileseni haline gelmistir. Is bilgi ve iletisim teknolojisinin kombinasyonu kuruluslar içinde iliskiler ve kuruluslar ve bireyler arasinda ve arasinda bu devrim yaratti. Yalnizca, is BIT kullanimi maliyetlerini azaltirken, verimlilik gelistirilmis daha fazla müsteri katilimi tesvik ve etkin kitle özellestirme oldu.

Öte yandan, gelismekte olan ülkeler ile rekabet ve daha gelismis ekonomilerin tamamlayici küresel pazarda daha fazla erisim, ayarlanir. En önemlisi, gelismekte olan ülkelerde zaten satici ya da alici olarak ya, e-ticaret katiliyor. Tersine, bu ülkelerde e-ticaret büyüme kolaylastirmak için, nispeten az gelismis bilgi altyapisi gelistirilmelidir. Politikasi katilimi için alanlar arasinda yer almaktadir:

Baglanti hizmetleri ücretleri, iletisim ücretleri ve yeterli bant genisligine sahip web siteleri için hosting ücretleri de dahil olmak üzere internet erisimi daha yüksek maliyet,.

Kredi kartlarini sinirli sayida ve gelismekte olan bir ülke çapinda bir kredi karti sistemi.

Mal ve hizmet yavas ve belirsiz teslim sonuçlanan ulasim altyapisi ciliz.

Ag güvenligi sorunlari ve yetersiz güvenlik önlemleri sahip.

Nitelikli insan kaynaklari ve anahtar teknolojilerin eksikligi eksikligi.

Büyük ölçüde bu tür medya ve eglence sektörleri gibi bilgi hizmetleri, alaninda is etkileyecek ulusal güvenlik ve diger kamu politikasi gerekçesiyle, kisitlama bazi içerik bulunmaktadir.
Bu diger ASEAN üyesi ülkelerin-, belgelendirme hizmetleri, teslimat yöntemleri ve gümrük kolayliklar iyilestirilmesi yasalari çerçevesinde islemlerin taninmasi gibi bir ülkede sinir ötesi sorunlari,.
Olan emek, nispeten düsük maliyetli nispeten sermaye yogun çözüm için bir kayma belirgin olmadigini ima eder.

Bu Bilgi Çaginda, Internet ticaret gelismekte olan ülkelerin ekonomik büyüme güçlü bir alet edilmesi kabul edilmektedir. Gelismekte olan ülkelerde büyük firmalar arasinda e-ticaret patronaj bazi göstergeler olsa da, küçük ve orta ölçekli firmalar arasinda ticaret için Internet az ve ihmal edilebilir kullanimi gibi görünüyor. E-ticaret gelismekte olan ülkeler için KOBI’ler ve sürdürülebilir ekonomik kalkinma için daha iyi bir is yapmak için vaat ediyor. Olsa da, bu da etkili bir politika çerçevesi içinde bir sorumlu ve destekleyici özel sektör yani, güçlü bir siyasi irade ve iyi yönetisim dayanmaktadir. Bu birincil Bu sonuna dogru politika ilkeleri saglamak istiyor oldugunu.