masada oturan ölümcül olabilir

Wellington Tibbi Arastirma Enstitüsü’nden yeni bir çalisma DVT (derin ven trombozu) 62 olgu incelenmis ve bunlarin% 34 kendi masasinda oturan uzun zaman geçirdigi ofis çalisanlari oldugu bulundu. % 34 çok önemli bir dizi gibi ses olmasa bile, uzun uçuslar sirasinda üzerinde DVT gelisen insanlarin yüzdesi daha büyüktür.

Büyük risk altinda ofis çalisanlari ayakta olmadan sandalyede bir anda 3 ila 4 harcama, kendi masasinda günlük 14 saat geçirdim olanlar vardi.

HealthDay göre, “DVT derin damar içinde kan pihtilasmasi olusumunu olan – en çok bacaklarda olusur. Pihtilari akcigerlere kan yoluyla özgür ve seyahat zarar verebilir, kalp ya da beyin ve bir inme veya kalp krizi solunum problemleri, gögüs agrisi, hatta ölüme neden olabilir.

Çalisma sözlesme DVT için en yaygin iki is uzman ve çagri merkezi resepsiyonist BT oldugunu buldu.

Healthwise DVT önlemek için su adimlari öneriyor:

• cerrahi bazi türleri sonra gelisebilir bir kan pihtisi önlemek için antikoagülan alinmasi. Ayrica bu önceki pihtilasmasi oldu olanlar gibi gelismekte olan kan pihtilasmasi, riski yüksek olan kisilerde kullanilir.

• bacaklarinizda dolasimini artirmak için alt bacak kaslari egzersiz. Böylece bacak buzagilar daralmakta oldugunu basinizi dogru ayak parmaklarinizi yukari gelin, daha sonra dinlenmek. Tekrarlayin. Bu egzersiz size uzun süre için oturdugunuzda yapmak özellikle önemlidir.

• Bir hastalik veya ameliyat sonrasi kisa sürede yataktan kalkmak. Bu kadar kisa sürede mümkün oldugu gibi hareket almak için çok önemlidir. Eger yataktan alamiyorsaniz, bacaklarinizi hareket eden kan tutmak için her saat yukarida açiklanan bacak egzersiz yapmak.

• Eger artan bir risk altinda olup olmadigini derin ven trombozu önlemeye yardimci olmak için kompresyon çoraplari adi verilen özel çorap kullanma.

Daha fazla ilgili makaleler için veya beslemesine abone için bir online no prescription eczaneden siparis hakkinda daha fazla bilgi için bu Tüketici Avukatlik web sitesini ziyaret edin.