Paypal için 10 yil

10 yil önce daha az insan gönderme ve bir farenin tek bir tiklama ile tüm dünyada para almak hayal. PayPal bunu mümkün kilmak için karsilanir oldu zaman 23 Haziran 1998 oldu. PayPal kurucularindan, Max Levchin, Peter Thiel ve Luke Nosek, fikri alisveris finansal bilgilerini paylasmadan bir öge online satin almak için izin vermek oldu, ve ayni zamanda, bir garantili hizli ve emin perakendeciler, küçük isletme sahipleri ve bireyler saglamak küçük bir ücret karsiliginda ödeme.

Ebay tarafindan devralinmasi bu yana, bir online müzayede evi, 2002 yilinda PayPal dünyada 190 ülke ve 17 para 60 milyondan fazla aktif hesap yapti. Sirket, online ödeme pazarda kendisi için bir nis oyulmus ve simdi köklü liderleri Visa ve MasterCard için en popüler alternatif oldu.

, 10. yildönümü vesilesiyle PayPal resmi PayPal’in kurucularindan ve digerleri sirketin tarihinde önemli roller oynamis anahtar yetkilileri ile video görüsmelerini bir dizi içeren, “paypal-10.com”, bir mikro-sitesi baslatti.

Gelecek ileride

Online satin alma hizla artan kullanimi ile PayPal hizmeti dünya çapinda kullanimi gelecekte daha da büyümeye planlaniyor. Eylül 2007’de Javelin Arastirmalar ve Strateji tarafindan yayimlanan bir arastirmaya göre, PayPal gibi alternatif ödeme yöntemleri 2012 yilina kadar tüm online islem hacminin% 30 kazanmak için artacaktir.

En az ayda bir kez Web üzerinden alisveris bu ABD’de yanit verenlerin% 84 oraninda bes yil veya daha uzun ve% 87 rapor için online alisveris oldugunu PayPal gösterir tarafindan yapilan bir arastirma. Bu 20 milyondan fazla kayitli kullanici ile, Ingiltere’de en popüler online ödeme servisidir. Su anda PayPal dünya çapinda 7.000 çalisani bulunmaktadir. 582.000.000 $, geçen yil% 32 artis 2008 PayPal yayinlanmistir gelir ilk çeyreginde.

bazi paypal gerçekler

2.000 ABD $ * PayPal süreçleri ödemelerde her saniye.
* PayPal ödeme ABD’de küresel e-ticaret 9 yaklasik yüzde 12 oraninda temsil
* Bu 17 para 190 ülke ve para transferi faaliyet göstermektedir.
* Bu, 2007 47 milyar dolara islem, üzerinden 60 milyondan fazla aktif hesabi çalisir.
* 100.000 ‘den fazla web siteleri Paypal hizmeti kabul eder.