E-perakendeciler için m-ticaret her yerde-her zaman satis-sonraki adim

Bu ürün yorumu arastirma ve maliyet karsilastirmalari yapma, alisveris magazalarinda kendi I-telefon ya da Blackberry ile ayakta bazi yüksek profilli alicilar görmüs olabilir. Ayrica, ürün resimleri tiklayip bu yüzden, önce satin alma için Facebook, Twitter ve gibi sosyal aglarda arkadas tavsiye aramak için bir baglanti paylasimi, müsteriler rastlamak olurdu. Peki! M-ticaret yani mobil ticaret heyecan verici bir dünya bu.

Cep telefonlari, PDA’lar ve diger tasinabilir cihazlar için son derece yüksek talep ile, m-ticaret yeni bir dünya çapinda bir is sinir olusturuldu. Mobil internet tanitimi tüketicinin yere özellestirilebilir Bu yeni satis kanali için saglamistir. Herhangi bir herhangi bir yerde-de-bir sey satin alma kavrami gerçekten çekici zaman oldugunu.

Mobil-ticaret e-ticaret bir çesididir ama mobil cihazlar ortaya çikan ‘islem’ rolüne göre benzersiz bir dagitim kanali olmasina ragmen. Mobil-ticaret zil sesleri ve “gerçek” ürünlerin satisi için yavas yavas asfalt yol var uygulamalari gibi “sanal mal” kavrami kaynaklanan vardir. Bugün, m-ticaret perakendecilerin giderek is yapma bu yeni ve güçlü bir kanal için tahrik aliyorsaniz bir asamaya ulasmistir.

M-ticaret yoluyla, perakendeciler de kendi magazalara müsteri ikna için konum tabanli GPS hizmetleri gibi olanaklar sunar. Kupon ve diger promosyon teklifleri konumlarini bagli olarak müsterilerin telefonlarina itilebilir. Ürünleri ve fiyatlari hakkinda diger bilgileri de müsteriler bu tür konum tabanli hizmetler üzerinden erisilebilir. Bir mobil varligi tüketicilerin ilgisini ve basit ve essiz tasarimi ile degerli bilgiler saglayabilir. Perakendeciler cep-ticaret ile ilerlemeye karar vermeden önce Ama, açikça kendi istediginiz hedefleri tanimlamak ve planlamak gerekir.

M-ticaret geçmeden önce, perakendeciler cep varligi yaratma hesabi farkli yaklasimlar almalidir. Mobil varligi iki farkli sekilde kasali edilebilir: ya mobil cihazlar için perakendecilerin siteleri optimize ederek ya da bir mobil uygulama olusturarak. Bir mobil web sitesi daha fazla potansiyel alicilar çekmek için basit bir tasarim olsa da, diger yandan bir mobil uygulama, interaktif özellikler olusturabilir ve sadik tüketiciler mutlu tutabilir. Ama mobil site ve uygulama hem de tüm telefonlar esit yaratilmistir çünkü mobil baglanti ezici olmadan yeterli bilgi saglayan bir denge gelistirmelidir. Mobil cihazlar gelismekte olan bir asamasinda hala ve asiri karmasik ya da yavas çalisan özelligi uzak bir potansiyel alici açabilirsiniz.

Insanlarin hayatlarini ve onlarin satin alma kararlarini mobil-ticaret teknolojilerinin etkisi yadsinamaz. Bu nedenle, kendi is cep almak için plan perakendeciler büyük olasilikla sadik ve teknoloji meraklisi müsterileri çekmek mümkün olacak. Ve mobil e-ticaret web sitesi çözümleri hala erken asamalarinda olsa da, teknolojilerinin yeni çok kanalli tüketicilerin yakalayabilir – evde ya da is, ya da magazalarda veya yakin alisveris olup olmadigini.