e-ticaret sav platformlar, 10 saglayici gerçekler

Platform karar tartismali bir perakendeciler 3-5 yillik yatirim döngüsünün en, önemli, karmasik ve pahali bir parçasidir. Genellikle ertelendi ya da kolayca diger öncelikler veya riskleri nedeniyle beklemeye bir karardir. Ve çok az sayida online perakendecilerin bu tür genis teknoloji karsisinda etkileri, pazarlama, operasyon ve satis beri kendi yapmak için nitelikli bir karardir.

sav nedir?
Baslatmak için mantikli bir yer. Software-as-a-Service (SaaS) genellikle standart web protokolleri kullanarak Internet üzerinden teslim kendi yazilim “on-demand”, lisans yazilim sirketleri için bir dagitim modeli alternatiftir. Çogu durumda, SaaS saglayicisi uygulamanin tüm yönleri ile birlikte, yönettikleri bir veri merkezinde kendi sunuculari çalisan yazilim vardir. Bu lisanslama yazilim “off-the-raf” karsi çikiyor.

e-ticaret SaaS Saglayicilari kendi özel altyapi üzerindeki e-ticaret yazilim platformu sunmak sirketlerdir. Gerçek SaaS e-ticaret saglayicilari içi veya üçüncü taraf ev sahipligi modelleri üzerinde perakendecilere genel hizmet çok daha yüksek düzeyde sunabilir.

SaaS “Hizmet”
Yazilimin teslim SaaS yan ve perakendeciler anlamak için daha önemli ötesinde, aslinda devam eden bir hizmet vermek için saglayicinin yetenegidir. SaaS saglayicisi lisans ücretleri sarj ve birakarak, bir web sitesi olusturmak, içinde gelmiyor. Bir SaaS saglayicisi bir 3-5 yillik bir süre içinde kendi para yapar ve web sitesi online ve her dakika hizli her saniye tutmak için sorumludur. Sadece düz eski yazilim sirketleri için bir görevdir ve özel e-ticaret çözümleri veya üçüncü taraf ev sahipligi yapti sistemleri üzerinden SaaS saglayicilari ile temel farktir.

1. gereksiz sunucu altyapisi
Gerçek e-Ticaret SaaS saglayicilari basarisizlik tek bir puan ile yedek sunucu çiftlikleri var. SaaS platformu yük dengeleme, kümeleme ve otomatik tüm sunucu katmanlari için üzerinde basarisiz sunacak. Büyük olasilikla SaaS platformu birden fazla web sitesi ve Müsteri (bir çok kiraci mimarisi denir) ev sahipligi yapacak – bu bir Hizmet Seviyesi Anlasmasi performans, güvenlik ve kullanilabilirlik garanti veren bir sorun degildir.

Dikkat: Sik sik “devam eden ev sahibi” olarak bir ya da iki sunucu teklif yerine saglam, yüksek kullanilabilirlik mimarileri öneren e-Ticaret Sistemleri Entegratörleri duymak.

2. yeni özellikler ve yükseltmeleri dahil
Biz “yil bakim% 18” bahsetmiyoruz. Gerçek e-ticaret SaaS saglayicilari Müsteriler tarafindan talep edilen yeni platform özellikleri yilda birkaç bültenleri teslim edecek. Bu özellikler yazilim kod tabani içine yuvarlandi ve sorunsuz pahali “özellestirme ücretleri” kaçinarak tüm Müsteriler için çikacak.

Dikkat: Yazilim Lisans Bakim sik sik yeni özellikler, destek, hizmet veya diger için satis sürecinde yer tutucu olarak kullanilir.

3. servis seviyesi anlasmasi (SLA) dahil
Gerçek e-ticaret SaaS saglayicilari bir “hizmet kültürü” var. Onlar zaman vs bir defalik pesin ücret bir 3-5 yillik bir süre içinde kendi para kazanmak için kullanilir. Sonuç olarak, bu perakendeci ile bir SLA Uptime, Performans, Islem Dürüstlük ve Destek Süreci garanti edecek. Bu SLA hedefleri karsilamayan için durum ve bir ceza yapisina net aylik raporlar saglamalidir.

Dikkat: Sirketler çözüm saglayicisi ile bir anlasma yerine 3. parti hosting sirketin SLA kullanmayi deneyebilirsiniz.

4. pci güvenlik
Ödeme Karti Endüstrisi uyum online perakendecilerin anlamak ve göstermek gerekir bir seydir. Gerçek e-Ticaret SaaS saglayicilari PCI-DSS uyum saglamak ve tüccar için uyum kolaylastirmak için kendi platformlari içinde kontrol saglayacaktir.

Dikkat: Saglayicilari onlarin Ana Servis Anlasmasi PCI uyum saglamak garanti olmalidir.

5. e-ticaret hesap yönetimi
24×7 destek disinda, gerçek e-ticaret SaaS saglayicilari Müsteriler için özel bir hesap yönetimi kaynak sunacak. Bu kisi kendi hesabina adli ve tek bir irtibat noktasi olarak mevcuttur ve hiçbir ekstra ücret ödemeden müsteri memnuniyeti için sorumlu oldugunu.

Dikkat: Bu hesabiniza atanan kisinin daha fazla hizmet satarak motive degildir önemlidir.

6. platformu yapilandirma
Gerçek e-ticaret SaaS platformlari uygulama bir parçasi olarak ve on-demand tüccar tarafindan (yapilandirilabilir) açik ya da kapali olabilir zengin özellikler sunuyor. Bu ekstra bir ücret ödemeden gerektigi gibi Müsteriye kullanilabilir olmasi için karmasik sergileme, arama, promosyonlar, nakliye, ödeme, ödeme ve diger araçlar için yetenegini de içerir.

Dikkat: Pek çok e-ticaret saglayicilari dagitildiktan sonra sinirli yapilandirilabilir parametreleri sunan özel bir platform ve web sitesi insa edecek.

7. hizli dagitim
Gerçek bir e-ticaret SaaS saglayicisi zaten canli çalisan mevcut altyapi ve yazilim oldugundan, bu büyük ölçüde proje kez azaltir ve perakendeci (ve saglayici) bir projenin en stratejik parçalari (Kullanici Deneyimi ve Entegrasyon) odaklanmasini saglar.

Dikkat: Proje riskini azaltmak için, perakendeciler içi veya SaaS çözümleri ile daha çözümleri ev sahipligi yapti üçüncü parti test için daha fazla zaman (teknoloji, prosedürler, vb) saglamalidir.

8. noc izleme ve performans
Gerçek e-ticaret SaaS platformlari pik talepleri islemek için ek kapasite hizli tedarik saglayan, ölçeklenebilir bir yazilim ve donanim mimarisi var. Kapasitesinin üstünde kalmak için, SaaS saglayicilari sürekli küresel kullanilabilirlik ve performans izleme araçlari kullanarak e-ticaret web siteleri izleme (Gomez, Keynote, uptrends) ve proaktif önde yük konularda kalmak bir Network Operasyon Merkezi (NOC) vardir.

Dikkat: Birçok BT departmanlari sadece 24x7x365 izleme islemek veya düzgün mimar ölçeklenebilir bir çözüm için gerekli kaynaklara sahip personel degildir.

9. kiralama lisans vs bir defalik götürü
SaaS saglayicilari lisans beri kendi e-ticaret platformlari “istege bagli” vs götürü lisans, en çok lisans “kira” için bir aylik bazda ücret saglar. SaaS lisanslama modelleri, islemleri, komisyon, kullanicilar, ürünleri, bant genisligi ya da düz aylik ücretler temel alan bazi degisir. Hemen hemen her durumda, bir SaaS saglayicisi ile devam eden aylik ücretler daha yüksek olacaktir ama bir defalik ücretleri (bir lisansli / barindirilan veya özel barindirilan insa daha) daha düsük olacaktir. Genellikle aylik ücret Lisans ve hizmet teslimi bir karisimidir.

Dikkat: SaaS saglayicilari için aylik ücret “ev sahipligi” degil, lisans ve hizmet sunumu (olarak plan ve SLA tanimlanan) bir karisimidir. Kontrol listesi 1. Geri Dön, yönetilen bir gereksiz kurulum için tek basina ücretleri barindirma SaaS ücretleri çok makul yapacaktir.

10. felaket kurtarma – is sürekliligi
Online perakendecilerin is kritik hizmetleri saglayicisi olarak, gerçek e-ticaret SaaS saglayicilari tam bir felaket kurtarma (DR) ve is sürekliligi plani (BCP) koruyacaktir. Bu veri merkezinde bir felaketin neden mümkün kesinti ve veri kaybi azaltarak tüccar koruyacaktir.

Dikkat: Yedekler bir DR stratejisinin bir parçasi olabilir, ama tek basina plani degildir olabilir. Bu platform saglayicisi gerekirse hizmet kurtarmak için çogaltilmis bir ortamda oldugu önemlidir.