nasil e-ticaret ödeme islemleri seçmek için

Tüm çevrimiçi magazalar müsteri siparisleri tamamlamak edebilmek için güvenilir ve hizli e-ticaret ödeme isleme olmalidir. Genellikle bir e-ticaret sitesinin en önemli parçasi olarak kabul edilir. Iyi tüccar isleme olmadan, is bir müsteri kaybi yani sira satis geliri sonuçlanacaktir. Dogru ödeme islemci seçimi isinizin basarisi için kritik hale gelir.

E-ticaret ödeme isleme sahip amaci müsteriden toplanan ödeme dogrulamak için, ve onaylandigi takdirde bu kredi karti ve kredi is ticari hesap gelen siparisin toplam toplami çikartacaktir. Bu rolü e-ticaret is ve islem için gerekli olan farkli finans kurumlari arasinda bir arabulucu olarak hareket etmektir. Bir ödeme islemci seçerken aramak için birçok önemli faktör vardir. Bunlarin en önemlileri arasinda müsteri hizmetidir. Hiç kredi karti sahtekarligi veya unreceived mallarin müsteri sikayetleri karsilasmaya olsaydi, ödeme islemci müsteri hizmetleri sorunu çözmek için ilk adimdir. Iyi müsteri hizmeti etkin ve makul bir çözüm saglamak için gereklidir. Gerisi fiyat ve iyi baski yazilmis ne çok asagi gelir, bunlar sunlardir:

* Basvuru ücretleri
* Kurulum ücreti
* Aylik en az
* Islem ücretleri
* Aylik ücret
Ödeme * Sartlari
* Dolandiricilik yönetimi
* Indirim oranlari
* Ibraz

Genellikle popüler e-ticaret çözümleri tarafindan kullanilan e-ticaret ödeme isleme baslica iki türü vardir. Isimleri dogrudan entegrasyon ve üçüncü parti e-ticaret ödeme islemleri bu iki gitmek. Dogrudan entegrasyon digerinden daha yaygin, bu ödeme islemci ile magaza çikis sorunsuz bir sekilde bütünlesir. Müsteri sitenizde ödeme isleniyor oldugu süre boyunca kalir. Üçüncü sahis tüccar isleme ile, müsteri aslinda ödeme islemci sitesinde ve ödeme onaylandiktan sonra siparis tamamlamak için web sitenize yapraklari, o otomatik olarak online magaza dönecektir.

Baska bir yere e-ticaret ödeme islemleri bir tür seçmek için farkli nedenleri vardir. Müsterilerin sitenizde kalsin daha profesyonel görünür ve ayni zamanda daha fazla büyümesi için izin verir, çünkü Çogu durumda, kurulan e-ticaret isletmeleri genellikle, dogrudan entegrasyon kullanirsiniz. Üçüncü taraf tüccar isleme daha iyi, sadece emekleme döneminde olan e-ticaret isletmeler için uygundur ürünlerin sadece küçük bir seçim ya da sadece e-mal satmak. Bu seçenek degil, bir sürü gerekli ve kesinlikle daha ucuz oldugunu. Üçüncü taraf ödeme islemcileri genellikle sadece disari basliyor ve sermaye bir sürü yok isletmeler için tavsiye edilir neden olan bir aylik ücret, sarj olmuyor.

Bir e-ticaret çözümü büyük ödeme islemcileri tüm çalisma yetenegine sahip olmalidir. Buna ek olarak, ayni zamanda kredi karti verilerinin tam koruma için SSL kullanmak ve bu çekler, ödeme emirleri, satin alma siparisleri ve CODs gibi ödeme diger formlari kabul etmek gerekir. Dogru e-ticaret çözümü ile dogru tüccar ödeme hizmetleri seçme bir online is basarili olan yolunda ilk adimdir.