bu nakliye maliyetleri söz konusu oldugunda çevrimiçi satin alirken, size elma ile elma karsilastirmak emin olun

Birçok online sirket ücretsiz gönderim tanitimi. Tabii ki, bir ücretsiz ögle yemegi diye bir sey yok degil ve tamamen ücretsiz kargo olarak hemen hemen hiç bir sey. Ücretsiz nakliye nakliye masraflari magazanin havai içine ve bu nedenle ögenin maliyeti yerlesik anlamina gelir. Öncelikle iki nedenden dolayi kullanilir:

1) Bu tüccar için her siparis olarak zaman müsteri hizmetleri için harcanan saglayan, her satis için zaman alici nakliye ücreti gerektirmez kolay ve

Eger islemi onay için olsun hiçbir sürpriz oldugu gibi tüketici fiyatlari karsilastirmak için 2) daha kolay.

Birçok büyük bir kutu magaza miktari nedeniyle önemli ölçüde azaltilmis nakliye gelemez. Küçük perakendeciler bir avantaji daha küçük bir müsteri tabanina sahip olmasidir. Her müsteri ve her satis onlar için çok önemlidir. En küçük perakendeciler sonuçta bir satin alma yapmak bile, her müsteri için kaliteli müsteri hizmeti sunmak için kendi yolumdan gitmek.
Kargo yakit ek ücretleri nedeniyle kismen, bir yil önce bu yana biraz artti.

Buna ek olarak, bazi büyük nakliye sirketleri artik tek boyutlu veya büyük paketler için standart bir agirlik sarj edin. Örnegin, bir ayak taburesi sadece bes kilo agirliginda olabilir, ama kendini montaj modelin kutusu genellikle 30 veya 40 lira minimum agirligi tahsil kadar büyük.

Burada çesitli çevrimiçi magazalarinda mevcut bir son arastirma ürünün örnek, birkaç web sitesinde online fiyat karsilastirmalari ile vardir. Bir müsteri onlar elma ile elma karsilastirarak düsünüyorum, ama gerçekten de elma, portakal ve üzüm karsilastirdiginiz!

En özel bir ayak taburesi ariyor, ve fiyatlari karsilastirin siteleri görmek için bir Google aramasi yapmak vardir diyelim. Ayak taburesi için üç listeleri gözünüze çarpan:

* “$ 49.99 Magaza bir mevcut, arti nakliye.”

* “$ 15,00 nakliye tahmini, 52,99 $ için Magaza B adresinde bulunabilir.”

* “Ücretsiz gönderim, 68,99 $ için Magaza C de kullanilabilir.”

Ilk bakista, bu Magazasi B $ 15.00 ‘de nakliye tahmin, en iyi anlasma Magaza A. araciligiyla kullanilabilir gibi görünüyor, bir rasyonel A’nin nakliye maliyeti hemen hemen ayni oldugunu Magaza varsayabiliriz. Ve neden daha fazla sarj ve diyorsun, Magaza C unutun “ücretsiz gönderim?” Ilk bakista, gerçekten digerlerine göre böyle iyi bir anlasma gibi görünmüyor.

Ama durun! Eger fazladan birkaç dakika sürebilir ve arastirma yapmak için ihtiyaç vardir. (Örnegin ugruna, en sitelerin hiçbiri vergi sarj etmek için gerekli oldugunu varsayalim.)

Sen Bir web sitesini saklamak ve 49,99 $ arti nakliye fiyatli ayak taburesi seçin ziyaret edin. Aldiginiz zaman, nakliye 75,99 $ toplam maliyeti $ 26,00 hesaplanir. Sasirtici, ama bu genellikle böyledir. Listeleri veya reklam amaci mümkün oldugunca çok ilgi çekmek oldugu için, nakliye hiç basvurulan olmayabilir.

Daha sonra, Magaza B sitesini denemek ve 15,00 $ “tahmini nakliye maliyeti” bekliyor 52,99 $ için ayak taburesi siparis. Aldiginiz zaman, gerçek nakliye maliyeti aslinda beklenen yerine 67.99 bir $ 77,99 toplam maliyeti 25 $ ‘dir. Bu yaygin degildir, web sitesi dogru bir “tahmini nakliye” maliyeti oldugunu belirtti.

Saticilarin büyük çogunlugu yaniltmak potansiyel müsterilere düsünmüyoruz. Magaza B son zamanlarda nakliye masraflari güncel olmayabilir, yakit veya boyutu ek ücret habersizdi, ya da müsteri tabanini yapmaniz daha üreticiye yakin yasamis oldugu tahmin.

Son olarak, C sitesini Magaza ve ile 68,99 $ için ayak taburesi satin gidin “ücretsiz gönderim.” Aldiginiz zaman, son maliyeti 68,99 $ oldugunu. Ve aslinda en pahali ürünü gibi görünüyordu gerçekten en pahali.

Daha fazla, saticilarin tüketiciler için fiyat karsilastirma daha kolay yapma umuduyla bir ögenin fiyat içine nakliye dahil. Ancak, perakendeciler genellikle kisisel tercihlerine veya pazarlama stratejileri dayali nakliye fiyatlandirmak nasil belirler. Bazen, kendi üreticileri faktörü ve bazi sitenin çikis arabalari ile sözlesme onlar için seçim yapmak yardimci olur.

Sonuçta, en iyi toplama almak için ek is yapmak ve meyve çözmek için tüketiciye kalmis!

copyright 2011, solarflairlighting.com, AM McElroy