nasil e-ticaret satislari artirmak için

Bu en çok sorulan sorulardan biri. Nasil e-ticaret satislari artirmak mi? Hizli bir cevap veya bir çözüm olmasa da, e-ticaret web siteleri için artan online satis katkida bulunabilir bazi önemli faktörler vardir. Anahtarlar alaka ve dogru strateji. Online e-ticaret web sitelerinin on binlerce kelimenin tam anlamiyla vardir; neden sizin farkli herhangi biri ve milyonlarca yapmak gerekir?

Ürünler * sayisi: kaç ürün sitenizde var ve ayni kategori veya kopuk olan mi? Ayni web sitesinde elmas yüzük ve elektronik satiyorsaniz, size iyi hedeflenmis anlamina gelir. Sadece cilt bakim ürünleri satmak ve birden fazla marka satmak yoksa, bu da kirmizi bayrak olabilir.

Yaklasimi ve ürün çesitliligi hala odaklama yaparken dogru tür ürün seçiminde anahtaridir. Kendi ürünler üretmek ya da bir satici vardir musunuz? Orada ayni ürünleri satan rakip bir yeri vardir ve bunlari nasil farkli? Tüm bu sorularin konuya cevap. Sitenizde çok sayida ürün sunuyorsaniz, en satmak olanlar için daraltmak en yüksek brüt kar var, ya da en iyi performans gösteren kategoriye daraltmak. Sadece 2 ürün varsa, daha çesitli eklemeyi deneyin. Daha fazla ürün ve içerik sitenizde var, daha fazla trafik sitenize gelecek.

* PPC veya SEO: Nasil önemli anahtar kelimeler birçok Google’da organik siralamasi var mi? Eger Adwords PPC Hesap ayda ne kadar para harciyorsunuz? Eger yapmak veya PPC Reklam para kaybediyor?

Eger pazarlama için dogru stratejiyi takip emin olmak gerekir. Bu kisa vadeli (PPC) ve uzun vadeli (SEO) çözümleri hem hedef olmalidir. Web sitenizin iyi içerik sahip oldugundan emin olun. Bu kullanicilar sadece bir ürün satin alma daha, bilgi edinme degerlendirmeleri okumak ve baska amaçlar için web sitenize gelmek istiyorum anlamina geliyor. Ne olursa olsun satmak ne, size sundugunuz ürün veya hizmet için bir merkez olmak istiyorum. Bu sekilde size maksimum trafik için gerekli organik siralamasi var saglayacaktir.

PPC için, uzun kuyruklu anahtar kelimeler hedef. Eger parfüm satiyorsaniz, anahtar kelime “parfüm” veya “indirim parfüm” için teklif yok. Eger paranizi bosa harcamayin böylece açisindan çok pahali ve rekabetçi olacak. Daha spesifik ve “Kadin Parfüm Chanel” için gidin ve açilis sayfasi alakali reklam oldugunu ve emin olmak için deneyin.

* Analytics: Bu sahip oldugunuz tek ölçü oldugu için en önemli faktör analitik. Google Analytics e-ticaret araba üzerine kurulu oldugundan emin olun. Dini tüm verileri analiz edin. Dün kaç ziyaretçi var mi? Kaç sepetine ürün eklendi? Ödeme kaç kullanici tiklandiginda? Kaç kullanici aslinda bir ürün siparis? Bu “Ödeme Huni Süreci” denir. Eger sitede herhangi bir kusurlari veya hata yok emin olmalisiniz. Bu yüksek hemen çikma oranlari, yüksek çikis sayfalari, ve düsük dönüsüm olarak herhangi bir bayrak içerik sayfalari analiz ve onlarla yanlis ne oldugunu ögrenmek için istemi gerekir. 100 kisi sepetine ürün ekleyebilir ve sadece 2 satin alma Örnegin, size ödeme islemi bir sorun var demektir. Bu durumda, açikça nakliye ve dönüs politikalari devlet emin olun. Ayrica, size güvenli sayfalar herhangi bir SSL hatalari yok emin olun.

Bu optimizasyonlar için kombinasyonlari yüzlerce vardir. Yapmaniz gereken en dogru sey bilmeniz gerekir. Tüm site istatistikleri önemli ve iyice analiz edilmelidir.