Bir e-ticaret sitesi var ama emir nerede

Bu ne yazik ki dogru degil! Tabii ki web sitenizin kullanicilari bu bir cazibe bulacaksiniz gibi iyi bir site tasarimi olmasi çok önemlidir, ancak dikkate alinmasi gereken çok daha önemli seyler vardir.

Öncelikle web sitenizde gezinmek kolaydir? Bununla ben müsteri çok dogru alanlarda yerlestirilen ürünleri, sitenizde istediginiz seyler aramak için kolay bulmak dogru alanlarda menü dügmeleri, bu alisveris sepetine bir öge eklemek kolaydir vardir anlamina müsteri bulabilirsiniz ve en önemlisi çikis ve ödeme kolaydir. Tüm bu ile kontrol her zaman kolay bir is degil, sitenizin kullanici dostu olup olmadigini kontrol için iyi bir yol rakiplerinizin ne bakmaktir, nasil kendi sitelerine sizin arasindaki farklar nelerdir?

Bir kez tasarim ile kontrol ve simdi seyler yerde size müsterilere ihtiyacimiz olacak hissediyorum. Sadece kaç kisi onlar ne dünyanin bir parçasi, görüntülenen en popüler sayfalari sitenizi kullaniyorsaniz görebilirsiniz her web sitesi için analitik bagli olmalidir, ne kadar sitenizde vb geçirdim …. Sadece iyi bir site çalisamaz onlarsiz gibi analitik, önemlidir. Iyi bir örnek Google Analytics, bu size dogru derinlemesine istatistikleri ile site sahibi saglayan tamamen ücretsiz bir hizmettir.

Siparisleri olusturmak için sitenize trafik iyi bir düzeyde olmasi gerekir. Birinin size bir sey siparis edecek bir noktada sonra her hafta sitenizi ziyaret 1000 kisi varsa Örnegin – Belli ki bir sayi oyunu olabilir. Önemli olan sitenize mümkün oldugunca fazla trafik almak için ve SEO (arama motoru optimizasyonu) Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlari (örnegin Google, Yahoo, Ask vb … son derece web sitenizin siralamasi yardimci devreye giriyor bu .) Deneyimli bir SEO sirketi ile çalisarak büyük ölçüde sitenize trafigi artirabilir.

SEO sirketler asagidaki hizmetleri sunabilir:

• Halkla Iliskiler ve makale bültenleri
• Baglanti kurma
Isaretleme • Sosyal kitap
• site haritalari
• Anahtar kelime arastirma
• Rakip analizi

Ve çok daha fazlasi ………..

Yukaridaki yöntemlerin tümü gerçekten siteleri bu arama motorlari içinde siralama artirabilir ve insanlar görmek eger o zaman kullanacaginiz.

Ancak bu sirketlerin zaman az miktarda trafik artirabilir yukaridaki yöntemleri kullanarak kendi bütçeye uygun uygun farkli paketler genellikle vardir.

Yani simdi, iyi görünen bir web sitesi gezinmek kolay ve kazanan bir formül mutlaka müsteri çekiyor! Bu olabilir ancak Internet sonsuza kadar günlük olarak bile degisiyor gibi her zaman seyin üstünde tutmalisiniz. Asagidaki kurallara sadik gerekir:

Rakiplerin Aylik analizi – Ne yaptiklarini ve nasil kendi sitesine degisiyor.

Kendi sitenizin aylik analizi – hala, iyi görünüyor mu ne degistirebilir ve fiyatlari rekabetçidir.

Günlük analitik – trafik düzeyleri Neler var, siparis dönüsüm orani aldiginiz ziyaret kiyasla ne gibi, orada müsteri koyarak bazi seyler vardir? Belki içerigi, fiyatlari, sartlari, stok eksikligi ya da sadece çok fazla zor is ürünü bulmak ve bunun için ödeme.

Sabit SEO – Bir SEO firma ile çalismak için gidiyoruz, o zaman uzun vadeli bir taahhüt yapmak, sadece maliyeti kurtarmak için birakin daha sonra çalisir ve bulmak, birkaç ay için çalismayin. Onlar her zaman trafigi arttirma tutmak ve yeni fikirler gibi onlarla sopa. Bu siparislerinizi artirmak için gidiyor.

Ben her zaman bir saheser araç, zaman olarak yukaridakilerden hiçbiri vardir ve para, bu tasarimi en iyi malzeme disari isçiligi, dogru renk boya harcandi bir e-ticaret web sitesi düsünüyorum, bu araba yolu üzerinde harika görünüyor ama birisi bir motor eklemeyi unuttum! Sadece çalismiyor!