bilmeniz gereken ne online ödeme kabul

Bir online ticaret sitesi yapi birden çok öge basarili olmasini gerektirir. En önemli unsurlardan biri kredi karti islem için bir sistem olusturmaktadir. Bu bir kredi karti makinenin gerek kalmadan online kredi karti ödemeleri kabul etme yetenegi saglayacak. Sürecinin çok önemli bir parçasi web sitesi üzerinden kostu nereye islemlerinizi bilecek bir ödeme gatewayso olusturmaktadir.

Bir kez bir ödeme ag geçidi kurulum var, kredi karti islem kolaydir. Normalde bir web sitesinde, islem onay bekliyor kuyrukta oturup. Eger islem sürecinde önce kredi karti numarasi sadece görülebilir. Bir kez islem sürecinde, sistem silme kredi karti numarasinin son dört disinda bu kart için tüm sayilari var. Bu, büyük bir güvenlik riski oldugu gibi, geçmis kredi karti numaralarinin kayit olamaz böyledir.

Islem islendikten sonra, bir sonraki adim, ödeme ag geçidi erismektir. Eger kredi karti herhangi bir nedenle reddedildi degil emin olmak istiyorum. Reddet mesajlari kolayca basvurulabilir bir hata numarasi ile gösterilir. Bazi hatalar “Geçersiz Son Kullanma Tarihi”, ya da “geçersiz adres” gibi açik olacak. Bunlar genellikle müsteri hata vardir ve dogru bilgi almak için onlarla temas gerekir.

Ilk web sitesi olustururken, bu sitede kredi karti islem kurulum var önce emir almak olasidir. Sitenize ag geçidinin entegrasyonu önce islenen siparisler otomatik olarak islenmis olamaz. Bu nedenle bir kez ag geçidi kurulum olsun, bu emirleri manuel olarak islenebilir. Manuel olarak islerken, ag geçidi doldurmak için formu kadar bir web sitesinde çikis gördügünüz gibi oldugunu. Genellikle siparis satin müsteriden almak gerekir elle islemek için CVV2 kodu gerekir.

Ödeme ag geçidi, ayrica FRISK yönetimi ayarlayabilirsiniz zaman. FRISK yönetimi yanlislikla islem baslatildiktan sonra kendi tarayicinizda geri dügmesine basin müsterileri engeller ve yinelenen bir hareket olusturmak. Iki islem birbirinden dakika arasinda iseniz karti iki kez ücret almaz böylece, sistem ikinci islem reddeder. Müsteri ayni seyi iki isterse, ilk islem miktari güncelleme yerine, ayni madde için iki ayri islem yapmak gerekir.

Bir e-ticaret web sitesi olusturma, size ihtiyaciniz olan tüm araçlari oldugundan emin olmak gerekir. Online kredi karti islem çok önemlidir. Kimse size postayla bir çek göndermek için gidiyor. Bir ödeme ag geçidi islemleri nereye gitmek biliyorum olmasi önemlidir ve bir sey islem olursa, elle kartlari isleyebilir. E-ticaret sitesi olustururken aklinizda bu önemli faktörler tutun.