bir satin nasil elektro gitar vs akustik gitar

Eger sonunda sahip gitar çalmayi ögrenmek için bir karar? Eger varsa ve ayni zamanda bu yüksek elektrik gitar sizin için olmadigini bir karar aldik Evet, eger, o zaman bir sonraki adim akustik gitar tür satin almak tam olarak ne karar vermektir.

Akustik gitar satin alma, ancak göründügü kadar kolay degildir. Pazar ve fiyatlari çok çesitli akustik gitar birkaç çesidi vardir.

Bir yeni baslayanlar gitar için yaklasik 100 $ ödemeye hazir olun ve 5000 $ veya daha fazla maliyet aletleri görürseniz sasmak yok. Bir Kuzey Amerika el yapimi gitar için daha bir yabanci, fabrika yapimi gitar için daha az ödeyebilirsiniz.

Bu asiri fiyat araligi kullanilan malzemelerin kalitesi ve isçilik seviyesi kaynaklanmaktadir. Genellikle nispeten ucuz oldugunu insa çok büyük gitar oldugunu, ancak anlamak için çok önemlidir. Gitar üretim düzeyi önceki birkaç on yil içinde önemli ölçüde gelistirilmis ve pek çok olaganüstü gitar altinda 500 $ elde edilebilir. Bu daha pahali bir gitar yatirim için cazip olsa da, ortalama acemi gerçekten kaliteli bir gitar gerektirmez ve hatta takdir etmek mümkün olmayabilir.

Iste bir akustik gitar satin almak için bazi özellikleri sunlardir:

1. Bütçenize bir karar. Eger tercih ettiginiz gitar markete yürüyüs önce önceden harcamaya hazir ne kadar tam olarak karar verin. Asagidaki tablo size tam olarak ne olacagini genel bir kavram verecektir:

Kadar $ 500 – iyi baslayanlar gitar

500 $ – $ 1,000 – orta araligi

$ 1,000 – $ 2,000 – ciddi bir ögrenci

$ 2,000 – $ 5,000 – yari profesyonel ya da profesyonel

5000 $ + – profesyonel gitarist ya da sadece iyi gitar seviyorum ve gelemez.

2. Orijinal ahsap üretilen bir ses tahtasi istemediginize karar verin. Tamamen birkaç düsük maliyetli gitar kontrplak soundboards var. Daha iyi gitar soundboards ladin veya sedir üretmislerdir. Kontrplak ile karsilastirildiginda ladin veya sedir soundboards önemli ölçüde daha iyi ses üretir. Gerçek ahsap soundboards ile ucuz gitar yapmak gitar sirketlerin bir avuç vardir.

3. Farkli stilleri deneyin. Her gitar üreticisi gitar, çok çesitli, Ayni model kategorideki birçok olacaktir. Farkli stilleri Bu stilleri biraz genel ama üreticileri arasinda biraz farklilik dreadnaught, jumbo, büyük konser, vb içerebilir. Bu isimler belli bir dereceye kadar gitar sesi belirleyecek gitar sekil ve boyutuna normal bakin. Ayrica bir kesit tasarimi ya da daha geleneksel olmayan kesit tarzi istiyorsaniz karar gerekebilir.

4. Bir naylon telli klasik gitar veya çelik dize almak istiyor musunuz? Eger bir acemi iseniz naylon telli gitar parmaklar çok daha kolay, ama boyunlarini biraz daha parmaklarinizi germek zorunda anlamina gelir genistir. Çelik dize akustik daha dar boyunlu var ama henüz sol taraftan nasir olusturmadiysaniz çelik dizeleri biraz agrilidir.

Klasik gitar iyi fingerstyle oynamak için kullanilir ve bir çelik telli akustik daha iyi tingirdatmaya akorlari uygun ve bir pick kullanirken, klasik, caz ve latin tarzi için uygundur.

5. Size gitar yükseltmek istiyor musunuz? Eger akustik gitar yükseltmek isteyebilirsiniz inaniyorum o zaman alma ve preamp bir yerlesik bir akustik gitar satin düsünün. Bu, bir mikrofon gerek kalmadan bir amplifikatör halinde gitar takmak için izin verecektir.

Artik mahalle gitar dükkana gidip biraz gitar denemek için haziriz. Uzun vadede, son seçim satin almak için akustik gitar oynamaya takdir ve sizin için tatmin edici bir ses olan bir gitar bulma bagimli olmalidir hangi. Bu yeni gitar aldiktan sonra, daha sonra yapmak için kalan tek sey nasil oynanacagini ögrenmektir.