e-ticaret için longtail seo

Longtail anahtar kelimelerin önemi su iki kisi düsünerek örnek olabilir:

Bill Bos zamanlarinda balik geçirir ve onun en sevdiginiz TV programlarini “HDTV” olarak adlandirilan bu yeni fangled teknoloji daha da iyi görünecegini duydum bir kafeterya isçi. O arkadaslari (onlar ondan daha bu konuda çok daha fazla bilmiyorum ama) söyle ona var ise o da biraz daha büyük bir sey “onun 20 yükseltme olabilir. O onun bilgisayar oturur ve Google arama kutusuna “hdtv” girer.

Steve da bir kafeteryada çalisan ama biraz daha teknik yogun ve beceri oldugunu. O vardir ve bir Facebook hesabi kullanan, YouTube’da video izler ve onun sorulardan birine cevap ariyor zaman Google’da bilgi arar. O da HDTV ile ilgilenen ama siçrama yapmadan önce ilk birkaç inceleme siteleri kontrol etmeye karar verir. O CNET büyük yorum okur ve “Panasonic Viera TC-P50G10” nin özellikleri seviyor ve fiyatlandirma için etrafa bakmak için karar verir. O “Panasonic Viera tc-P50G10” için Google ve arama geri baskanlari ya da belki de “Panasonic Viera tc-P50G10 online satin almak”.

Bu ikisi arasindaki fark nedir? Bir dönüsüm ve diger yüksek bir olasilik bir kasvetli olasiligi sahip olmasi disinda – iki sözcük için üst siralarda ulasmada zorluk de çok farklidir. Iyi – – Simdi, ben genel, yüksek trafik ifadeler pesinde ama için siralamasi ulasmak daha kolay olan yüksek dönüstürme, daha az is dönüsüm basina ifadeler görmezden için bir yer degil demiyorum sadece yaramiyor ‘t iyi bir is duygusu degil mi yapmak?

Peki – nasil longtail için siralamaya sahiptir?

Hepimiz SEO faktörleri SEO faktörleri oldugunu anliyoruz. Sadece baska bir sözcük gibi – siralamak için yeteneginizi oldukça basit sayfa güç ve alaka bir arada dayanmaktadir (Evet orada Google kullanir sinyallerinin ton ama aslinda bu iki nokta için yikmak). Bu alanlarda etkileyecek biz yerinde optimizasyon ve baglanti kurma bir arada kullanin. Simdiye kadar kolay geliyor? Mükemmel. O yüzden yerinde optimizasyon söyle bir göz atalim.

Longtail için sitenizi optimize

Ben belki farkli teknolojiler ve sitenizin nasil taranabilir oldugundan emin olmak için kapsayamaz. Sadece diyelim – ilk adim tarayicilarinin sizin iç sayfalara alabilirsiniz ve bu gücü asagi geçer emin olmaktir. Tarayicilarinin iç sayfalara yoluyla alamiyorsaniz o zaman verdigi içerik ve bazi baglantilar bina daha büyük sorunlari var. Hemen bir gelistirici Iletisim ve ilk dizildi ki olsun – o zaman okumaya devam.

Bir kez tarayicilarinin üzerinden aliyorsaniz ve gücünü biz gerçek optimizasyonu için hareket geçiyor biliyorum. Ilk sey bir sitenizin hiyerarsisinde yukari potansiyeli en yüksek yatirim getirisi ile ögeleri itmek için nasil bakmak istiyor. En (onlar ürünler için siralama hakkinda bir iki sey biliyorum) nasil yapilmasi gerektigini bir örnek olarak Amazon kullanalim.

Amazon bu islemi otomatik ama gerekli de degil bu benim kisisel favorim taktikleri birini kullanir. Büyük olasilikla onlar otomatik hale getirmek için ne elle yapmak ama en ne yaptigini bakmak ve uygun gördügünüz gibi strateji uygulayabilirsiniz izin böylece muhtemelen ürünlerin ayni sayida yok.

Ben Amazon ve ben longtail ifadeler için siteme rütbe istedim ben en yüksek arama hacmi ve dönüsüm en yüksek sansi olan ifadeler için rütbe isterdim. Ben büyük bir sitesi (- büyük olasilikla bir harf ile ayri ayri seyler yapabilirsiniz ama hepimiz kabul edebilirsiniz eminim – Amazon yapamam size gerek yok) küresel kurallar geçerlidir gerekiyor. Yani hiyerarsisinde en karli ifadeler yüksek tutmak için ama yine de ana (Dizüstü bilgisayarlar ve Örnegin Netbook) gelen ve o sayfadaki üst ürün kategorileri bir atlama koyar bir hiyerarsi olusturdugunuz diger longtail ifadeler göz ardi onlar baglantilar var tüm önemli markalari ve kullanim ama benim en sevdigim taktik onlar bestseller olmasi. Bu bilgiler kolayca veritabanindan olusturulan ve daha popüler ürünler iki ana sayfasindan serbetçiotu ve marka ve model numarasi ile baglantili oldugu sigortalanir edilir. Bu yazi zamanda, “ASUS Eee PC Seashell 1005PE-MU17-BK 10.1-inç …” bir baglanti var. Ben arama “Asus Eee PC 1005PE-m” kim sizce ilk önce gösteriyorsa? Amazon.

Yani bir adim – ögenin marka ve model numarasi ile ürün sayfalara baglanti ve de sitenizin hiyerarsisinde daha yüksek daha önemli ögeleri koymak emin olun. Simdi bu sayfada tika basa tüm ürün anlamina gelmez. Eger disina optimizasyonu ile oldugu gibi yerinde olan baglantilar için ayni ilkeleri uygulamak zorunda. Bir sayfa bir oy hakki vardir. Bunu listelenen 10 ürün ile bir sayfa var – her ürün kendisine geçirilen agirliginin 1/10 alir. Sayfa üzerinde listelenen 500 ürün varsa – iyi, benim açimdan olsun. Ne konularda anlamaya ve orada odaklanir.

Tabii ki – Eger diger potansiyel ifadeler göz ardi etmek istemiyorum. Bunu yani sira onlar kadar çok sözcük için çok iyi bir siralama Bu nedenle markalar, gözlük, vb alt sayfalara baglanti her kategoride en iyi ürünleri baglanti fark edeceksiniz. Peki – o kismi biri.

Bir kez iç bazi yerinde alaka ile bu kadar takip etmek gerekir dizildi baglanti var. Burada optimize basliklari, açiklamalari, H1 etiketleri, içerik, vb baska bir yazi için yerinde optimizasyon tam bir ariza birakmak zorunda gidiyorum atifta konum ama longtail optimizasyonu ile karsilasacaginiz farkliliklar bazi tartisabilirsiniz e-ticaret siteleri ile.

“Geleneksel” optimizasyonu ile bir sayfasini ziyaret edin ve elle ilgili yönleri (baslik, içerik, vb) ayarlayin. Büyük e-ticaret siteleri ile, site genis geçerli kurallar ile gelmek gerekir. Tek-tek olasi bir seçenek degildir her sayfa için gelistirilmesi basliklari, açiklamalari ve içerik. Tekrar Amazon bakarsaniz onlar baslik, açiklama, anahtar kelimeler ve H1 etiketinde marka, model ve kategorileri kullanarak islemi otomatik görürsünüz. Kolayca otomatik. Otomatik elemanlarinin kullanimi (“ile alan müsteriler …”, gözlük, açiklamalari, yorumlari vb) sayesinde ayni zamanda marka ve model numarasi sayfada görünen sigorta edebiliyoruz.

Simdi Amazon için iyi çalistigini. Onlar baglantilari ve büyük bir site gücü milyonlarca var. Ama o arkanda ne yoksa. Onlar site ve rütbe üzerine koydu, bir sayfa olusturabilirsiniz. Bu baglanti kurma zaman bazi yatirim gerekebilir.

Longtail optimizasyonu için baglanti kurma

Biz longtail optimizasyonu bakiyoruz zaman bir ihtiyaci gidermek için bu baglanti kurma iki ana yönü vardir. Ilk site gücü için ana sayfasina ve diger özel iç sayfalara oldugunu. Biz özel iç sayfalara baglanti isteyeceksiniz nedeni ya da degil gibi, Amazon kadar güçlü degiliz ve bu yüzden degil mi nerede rekabet baglantilari olusturmak için ihtiyaç vardir.

Ben (biliyorsun – konuyla ilgili yazili 800.000 biri) diger makalelere baglantilar olusturmak için nasil tartisma birakacagim ancak biz baglantilarin amaci tartisacagiz ve böylece baglanti kurma desen anlayacaksiniz.

Ana baglantilar sadece genel site gücü olusturmak için vardir ve genel, ana ifadeler yönelik olmalidir – bu özellikle marka ve modelleri içindir iç baglantilari var. Bu yüzden bu makalede bu baglantilar odaklanmak gerekir.

Nasil iç sayfalara baglantilar kurmak

Iç sayfalara baglantilar bina ana sayfasina hemen hemen aynidir. Gerçek Eger dizinleri kullanamazsiniz ama bu geçerli degildir tek baglanti kurma taktik ilgili. Eger baglanti yönlendirmek istediginiz gidiyoruz iki nokta vardir:

1 – kategorisinde / marka ana sayfa.

Size dogrudan baglantilari istediginiz gidiyoruz ilk nokta ana kategori sayfasi ve e-ticaret sitesinin ana alt kategori puan. Bu marka ve / veya kategori konu uygun çapa metin ile bu baglantilari dogrudan isteyeceksiniz. Yine bir örnek olarak Amazon kullanalim.

Longtail optimizasyonu amaciyla – biz http://www.amazon.com/Netbooks-Computers/b?ie=UTF8&node=679517011 için dogrudan istediginiz baglantilari öncelikle sayfa güçlendirilmesine yönelik olacaktir. Oh çapa “netbook” de disli metin ve baglanti kullanmak istiyorum ama esas nokta o sayfa daha güçlü ve sirayla yapmaktir – sayfalari için baglantilar. Bu baglantilar ayni zamanda sayfa daha spidered alacak.

Bu ne yapacagiz markalara baglantilari güçlü ama en önemli olun – iyi saticilar baglantilari daha güçlü ve daha hizli bir sekilde aldi. Bu saat bir konuda yeni ürünler için rütbe nedeni budur.

Bireysel marka ve kullanim sayfalari bu açidan aynidir. / Sen sayfalarinizi optimize isteyeceksiniz ve uzun vadeli kazanç ama kisa vadede amaci ürün sayfasina gücü geçmektir için baglantilari odaklanmak isteyeceksiniz.

2 – ürün sayfalari.

Sayfalari da tek tek ürün sayfalarina baglantilar kurmak isteyeceksiniz bir seviye yukari (biz sadece tartistigimiz gibi) bina baglantilari üzerine. Amazon, bir sayfa olusturmak ona baglanti ve dereceye sahip olabilir – muhtemelen yapamam. Bildiginiz ürün ve modeller için zaman test standi olacak – bina baglantilari uzun vadeli bir strateji olabilir ama benim en sevdigim (nedeniyle agirlikli olarak bu heyecan verici degil gerçegine) olabilir. Sahsen ben bina baglantilar ürün sayfalarinda “Çok yakinda” ve herhangi bir rekabet var önce onlari spidered alma ve daha sonra ürün size zamanlama ve gücü hem de bir-up üzerinde rakiplerinizin vererek baslatti gün ekleyerek gibi. Heck, hatta bir süre için Amazon üzerinde kazanmak olabilir. 🙂

Baglanti kurma asiriya etmeyin. Sen çok sayida ürün var. Belirli bir ürün BÜYÜK olacak biliyorum sürece sadece birkaç baglantilar kurmak ve hareket isteyeceksiniz. Sen kapsayacak sekilde çok sayida ürün var.

Ileri giderek

Açikçasi ben, bir single1800 kelime makale ve aslinda longtail için siralama tüm çesitli yönlerini kapsamaz, I, 180 sayfalik bir kitap haline bu durumda ise hala tüm degiskenleri kapsayacak sekilde mümkün olmaz ama benim umut oldugunu Sana ilerlemeye ve çok iyi dönüstürmek ve bunu dogru yaparsaniz kendisi için çok hizli bir sekilde rütbe longtail ifadeler için web sitesi siralamasinda yararli bulacaksiniz taktik ve zamanlama sizin düsünce için yiyecek verdik.