internet dolandiriciligi açikladi

Genel olarak ifade etmek için, Internet Dolandiriciligi Internet bir veya daha fazla bilesenin kullanan herhangi bir sahtekarlik programidir. Web siteleri, sohbet odalari, e-posta, mesaj panolari ve hatta anlik mesajlasma olanaklari bu gün Internet fesat için kullanilan internetin birçok bilesenleri bazilaridir. Ne yazik ki, internet ve artan yetenekleri her seyi genisletiyoruz hizini nedeniyle orada internet dolandiriciligi yetismek için giderek daha zor hale gelmektedir.

FBI göre, “Internet açik artirma dolandiricilik sevk sikayetlerin 44.9% olusan, simdiye kadar en çok rapor edilen suç oldu. Teslim edilmeyen mal ve / veya ödeme sikayetlerin% 19,0 olarak gerçeklesmistir. Dolandiricilik sikayetleri% 4.9 olusur kontrol edin. Yil içinde kolluk sevk sikayetlerin ilk yedi kategoride disari Kredi / bankamatik karti dolandiriciligi, bilgisayar sahtekarligi, güven dolandiricilik ve finansal kurumlar dolandiricilik yuvarlak. ”

Etkili, bu neredeyse ½ orada dolandiricilik sikayetleri Internet islemlerinden kaynaklanan anlamina gelir. Internet dolandiricilik orada mevcut, ana türlerinden bazilari sunlardir:

Kredi Karti Semalari – internet üzerinden mal veya hizmet satin almak için sahte veya yasal olmayan yollardan elde kredi karti numaralari kullanimini kapsar.

yatirim Semalari – internet kullanimi, spam e-postalar ve Alici veya Satici farkinda olmadan kar amaciyla halka açik bir sirketin hisse senedi fiyati sisirmek veya deflate hileli sirket bilgileri kapsar.

Kimlik Hirsizligi – bir bilgi olmadan baska birinin kisisel bilgilerini kullanarak Içerecek kisi, kredi karti uygulamalari, banka kredileri veya baska bir cihazdan olup olmadigini fon elde etmek için söyledi.

Is Firsati – bir is firsati düzeni (genellikle is malzemeleri veya Ev deneyimlerinden Çalisma saglamak için bilgi için habersiz kurbanlarinin tam para için düzeni “Evden çalisma” ama sunmak için basarisiz sonunda bilgi söz tesvik kapsar.

Açik artirma / Toptan – Açik artirma ve Toptan satin dolandiriciligi su anda faaliyet gösteren en yaygin oyunlardan bazilaridir. Tipik olarak bu programlari kaliteli gerçek mal görünüste inanilmaz fiyatlarla sunuyoruz ama hiç degilse, genellikle ya sunmak için basarisiz veya yerine sahte mal teslim.

Bu hiç iyi anlasma alma konusunda firma, özellikle internet dolandiriciligi önlemek için giderek daha zor hale geliyor iken, islem çevrimiçi yaklasirken yapabileceginiz birkaç tedbirler vardir.

internet açik artirma dolandiriciligi azaltmak

– Ihale ayrintilarini oku ve tamamen anlamak, nasil ödemeler çalismak ve tüm masraflari dahil. Eger ilk teklifi yapmadan önce, islemin tüm yönleriyle anlasilmalidir.
– Site ve Satici her iki tarafindan sunulan alici koruma hakkinda bilgi edinin. Eger herhangi bir prosedürü konusunda emin degilseniz o zaman ilgili ilgili parti e-posta ve sorunlar ortaya ve verilmesi gerekmektedir örtmek kaniti olarak yazisma tutun.
– Satici hakkinda mümkün oldugunca çok bilgi toplayin. ebay ve benzeri açik artirma web siteleri sik sik ihale kazandi kez Saticiyla ilgili bilgiler elde etmek için tesis saglamak, ancak ilk teklif yerlestirmeden önce bu bilgileri elde etmek için sik sik (mümkünse) daha iyidir. Is kayit bilgileri için ülke ilgili yetkililere danisin.
– Mümkünse, ibraz ve iadesi dahil olmak üzere güvenlik Eger seviyeleri sunan bir ödeme yöntemi kullanin. Kredi kartlari ve bu 2Checkout ve anlasmazlik alimlari için PayPal teklif tesisleri ve ödeme kurtarma yardimci benzer ödeme imkanlari.
– Alici memnuniyeti sonuçta fonlari serbest birakana kadar tutulan ödemeleri nedeniyle büyük islemlerle ugrasirken Emanet hizmetleri aklin inanilmaz huzur saglayabilir.

is dolandiricilik azaltilmasi

– Tipik Toptan dolandiricilik olarak kabul, is dolandiricilik için bu is olustugunda sonsuz büyük “satin alma gücü” ile daha büyük bir sirket önemli ölçüde azaltilmis fiyatli hisse senedi satin almak için daha küçük bir is girisimi.
– Sizinle ticaret etmek istiyorsunuz sirket Arastirma. Arama motoru sonuçlarinda elde edilen sirket hakkinda mümkün oldugunca fazla bilgi okumaya emin olun. Faydali bilgiler ve gerçek bir iyi bir anlasma üzerinde eksik olabilir gibi acimasiz rekabet tarafindan yayinlanmistir olanlar arasinda ayrimcilik için dikkatli olun. Kendinizi “is dolandiricilik” çesitli örneklerini mevcuttur bulmak, genel olarak, büyük ihtimalle daha fazla devam eger sonraki olabilir vardir.
– Ücretsiz e-posta adresleri ile çalisan isletmelerin yorgun olun. Bu da, sadece dikkatle devam mesru olmadigini söylemek degildir. Gelistirilen web siteleri ile en basarili isletmeler genellikle kendi e-posta adresini kendi etki alanina sahip degil, ve hotmail veya yahoo uzantisi olacaktir.
– Bir kez bir is iletisim bilgileri bulmak, onlar aktif degil, sadece rastgele numara veya e-posta adresleri satin önce anksiyete hafifletmek için bir girisim dahil emin olmak için bu kanallar boyunca onlarla iletisim kurmak için çalisin.

yatirim dolandiricilik azaltilmasi

– Bir sirket yatirim yapmadan önce arastirma yapin. Kurumsal mesruiyetini olarak ilgili makamlara danisin, tek basina Web sitesi yeterli degildir.
– Para kazanmak için firsat her türlü saglamak oldugunu iddia eden vicdansiz e-postalari karsi dikkatli olun. Iyi para disari conning sanatinda usta Dolandiricilar genellikle ilk basta sadece küçük bir miktar ister.
– Eger nedeni içine sabit Kazanilan para yatirim düsünüyorsaniz, size yatirim sart ve kosullarin tümü ile tanismis emin olun. Yatirim gerçek oldugu ortaya çikabilir ama sonuçta nedeniyle hüküm ve kosullarda hükümlere beklenenden çok daha az alabilirsiniz.

kredi karti dolandiriciligi azaltmak

– Bir arka plan size detayli olarak girmeden önce satin alma olan sitede kontrol etmeyin.
– Genellikle web tarayicinizin sag kösesinde bir asma kilit ile gösterilir – site üzerinde kredi karti bilgilerinizi giriyorsunuz sayfada güvenli olup olmadigini kontrol edin.
– Kisilerine Sayfasi sirketi tarafindan saglanan is bilgilerini dogrulayin. Onlar gerçek bir fiziksel adres, telefon numaralari ve geçerli e-posta adresi olup olmadigini kontrol edin.
– Mümkünse, geri ödemeler ve iadeler dahil olmak üzere güvenlik seviyeleri sunan bir ödeme yöntemi kullanin. Kredi kartlari ve bu 2Checkout ve anlasmazlik alimlari için PayPal teklif tesisleri ve ödeme kurtarma yardimci benzer ödeme imkanlari.
– Islemin herhangi bir bölümünü hemen kart saglayiciniz ile irtibata geçmelisiniz süpheli görünüyorsa bu nedenle islem izleyebilirsiniz.

Eger olumsuz bir sahte internet tabanli aldatmaca etkilendigini talihsiz durumda, Internet Dolandiriciligi Sikayet Merkezi ile dogrudan online sikayette bulunabilirsiniz – bir ortak girisim FBI ve Ulusal Beyaz Yaka Suç Merkezi tarafindan.

Ben internet üzerinden ticaret görünmesini saglamis olabilir gibi korkutucu olarak, bulunacak pazarlik kesinlikle vardir. Günlük internet islemler sonucunda islem gören dolar etkili milyarlarca (yoksa trilyonlarca) ile, orada yapilacak kar kesinlikle vardir. Bir islem gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, hatirla, bu genellikle. Her zaman dikkatli devam.