Yeni ftc kisa sürede etkili rehberlik

Ne zaman yeni MTK Rehberi etkili olacak? Kimler yeni FTC Rehberi etkilenecek? Yeni FTC Rehberi nelerdir? Nasil ben uygun oldugum emin olabilirim? Bu cevaplanmasi gereken önemli sorulardir.

– Ne zaman yeni MTK Rehberi etkili olacak?
Yeni ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) Rehberler onaylanmistir Aralik 1, 2009 tarihinde yürürlüge girecek.

– Yeni FTC Rehberi etkileniyor mu?
Eger ABD’de bir e-ticaret is kendi ve bagli kurulus baglantilari varsa, bir büyük degisiklik büyük ölçüde etkileyecektir.

– Yeni ftc kurallar
“Malzeme baglantilari” (bagli baglanti) açiklanmasi gereken yeni FTC Kilavuzlari devlet. Bir ürün veya onayladigi bir web sitesi bir blogger ve web sitenizden satin eger bu ürün tazminat alacaksiniz, size o ürünün bagli oldugu gerçegini açiklamak zorundadir. Bu Kilavuzu göz ardi ederseniz, para cezasi ya da kötü sorumlu olabilir. Çogu kisi gelir ek veya bir yasam çevrimiçi yapmak için e-ticaret girmistir. FTC bu yeni kilavuz uzaga gitmeyecek. Bu tüketici satici degil korumak için devam edilecektir.

– Uygun olun
Web sitenizde bir Ortaklik Tazminat Beyanini ve diger bazi yasal formlar olmalidir. Ortaklik Tazminat Bilgilendirme Bagli baglantilari var ve bu ürün onaylayarak telafi olabilir gösteren yasal bir seklidir. Eger Sartlar ve Kullanim Sartlari, Gizlilik Politikasi, Anti-Spam Politikasi, Dis Baglantilar Politikasi, Kazanç Reddi, Ortaklik Anlasmasi ve Digital Millennium Copyright Act (DMCA) Bildirimi dahil gereken diger formlari. Bu sizin ve siteniz için korunmasidir.

Not: Bu hukuki degil. Hukuki sorunlarini çözmek için internet avukat danisin.