dvd medya türleri eglence için kullanilacak

Bu medya söz konusu oldugunda, muhtemelen orada medya dosyalarini farkli türde çok farkindayiz. Ses dosyalari, video dosyalari ve en sevdiginiz müzik, film ve medya tüm kayit ve saklamak için kullanilan biçimleri çok sayida baska türü vardir. DVD medya bir süre için yaklasik edilmis ve daha fazla insan kendi medya dosyalarini için sahip oldugu faydalari fark basliyor. DVD medya kullanicilari film ve müzik kolay ve yüksek kalite standardi ile kayit ve yakmanizi saglar.

Farkli olan dosyalar için ve farkli biçimlerde kayit ve yanma için kullanilan DVD ortami çok farkli türleri vardir. DVD medyanin en yaygin türlerinden bazilari DVD-R, DVD + R, DVD-R-DL, DVD + R + DL, DVD-RW, DVD + RW, DVD-RW DL, DVD + RW DL, DVD-dahil RW2, DVD-RAM ve DVD-D. DVD medya bu tür her medya dosyalarini farkli kullanilmak üzere olusturulan ve cihazlari ve oyuncular farkli tipleri ile kullanilmak üzere. Çogu DVD medya oynaticilari ve cihazlarin bir dizi kullanilabilir, ancak, gibi DVD-RW DL gibi DVD medyanin daha gelismis versiyonlari bazi teknolojisi ile uyumlu özel cihazlar gerektirir.

Orada DVD medya türlerinin her biri kalite farkli düzeylerde ve bazi ses ya da video gibi dosyalari belirli türleri için tasarlanmistir ve mümkün olan en iyi ses kalitesi ortaya çikarmak için özellikleri ile gelistirilmistir. DVD medya farkli yapim gider teknolojisi de büyük ölçüde farklidir. Digerleri ile birlikte, DVD-R-DL versiyonlari da DVD-R9 olarak adlandirilan bir çift tabaka kullanilarak olusturulur. Bu biçim, DVD-R disk standart sürümünden geliyor ama daha fazla dosya tutan ve kayit olan diskin iki kat kullanabilecegi yetenegine sahiptir. Yanan bir sürü yapmak ve DVD depolama alani çok ihtiyaci çogu kullanici için, DVD + R DL formatinda is yapar ve iyi yapar.

En çok kullandiginiz için seçtiginiz DVD medya türü, o ve ne onlara yakmak için gidiyoruz tür dosyalari kullanarak olacak baglidir. DVD medya her türlü onlarla bir sürü yapabilir ve hazir en ortam magazalari veya indirim magazalarinda bulunmaktadir ile. Onlar satin almak istediginiz kalite ve markasina göre nispeten ucuzdur. Belirli özellikleri ya da kalite gerektiren dosyalarini yakmak için gidiyoruz, muhtemelen DVD medya için bir isim marka veya yüksek kalite seçenegi ile gitmek istediginiz olacak. Teknoloji sürekli yeni yönlere bizi alir, biz var zaten büyük kullanim eklemek için gelecek yillarda ortaya DVD medya daha çok kullanir ve biçimleri olarak baglanmistir.