büyük zemin ölçekler farkli durumlara uygulamak için mevcuttur

Büyük miktarlarda tartim gerektiren birçok farkli durum vardir. Farkli boyutlarda ve bu farkli durumlara uygulamak için kullanilabilir Büyük Yer Kantarlari kapasiteleri bir dizi vardir.

En yaygin uygulamalardan biri giden nakliye veya gelen Alici ve için palet agirliginda oldugunu. En standart palet boyutlari biri 40 “x 48” dir. Yani en standart Büyük Basküller biri çok kolay platformda palet yerlestirmek için yapim, 48 “x 48” bir platformu boyutu var. Tipik bir ölçek kapasitesi 1 £ Diger kapasiteleri bir agirligi okunabilirlik ile, 5000 £ böyle 2.500 £ 10.000 £ ve 20.000 £ olarak da mevcuttur

Dogru sorunsuz kullanimi saglamak için büyük Basküller dahil edilmelidir önemli özelliklerinden vardir. En önemli yük hücreleri ile ilgilidir. Bu tür bir ölçek, platformun her bir kösesinde bir yük hücresi içerir. Hücreler, bir yük platform üzerine yerlestirilir çok küçük miktarlarla bükülür. Yük hücre içinde gerginlik ölçer dogru olusur bükme miktarini ölçecek ve agirlik göstergesi için islenecek dijital gösterge kendi sinyalleri gönderir.

Yük hücresi nominal yük kabul için tasarlanmis olsa da anlik yük puan daha yüksek olabilir nerede, endüstriyel ortamlarda sik sik durumlarda neden. Bir forklift ölçek platformu üzerine bir palet düstügünde bu durum olusabilir. Palet sadece 2.000 £ agirliginda bile, hatta küçük bir damla kuvvet birçok kez yüksek yükler olusturabilir. Yük çok yogun ise, bu daha da ortaya çikmasi muhtemeldir. Önemli bir darbe yükü elastikiyet modülü asmak için yük hücresi malzemesi üzerindeki kuvvet neden olur güçlü bir olasilik vardir. Bu kalici yük hücresi etkileyecek ve çikis sinyalinin büyük kaymalara neden olur, ve bu sinyal dogrulugunu. Yük hücresi Bu durumda degistirilmesi gerekecektir.

Tabii ki bu zarar görmesini önlemek için en iyi yolu ölçek yükleme sok kaçinmaktir. Ne yazik ki, bu yapmak çok kolay degildir. Daha iyi bir sekilde zarar daha az olan bir malzemeden yük hücresi insa etmektir. En yük hücreleri çelikten yapilmis ve bu Arlyn Serisi 5200 Büyük Basküller olarak korozyon, daha kaliteli ölçekler, önlemek için daha sonra kapli olan ise, paslanmaz çelik özel alasimlar kullanarak yük hücreleri üretimi. Bu malzeme, en iyi performans için isil islem gerekir. Tabii ki korozyondan koruma bir yarari, ancak sok yükleme karsi yetenegi önemli bir artis en önemli sonucudur.

Bir zemin ölçek bir diger önemli özelligi düsük bir platform yüksekligine saglamaktir. Ölçek bir forklift ile yüklenecek ise, platform yüksekligi önemli sonuç degildir. Bir palet jack ya da alternatif sepeti platformu üzerine itti olmaktir Ancak, yüksekligi oldukça önemlidir. Platform yüksekligi azaltmak için en iyi yollarindan biri ölçekli sasi içine makine cepler için, ve bu ceplerinde yük hücreleri takin. Orada bu sayede ek bir üretim maliyeti olan, ancak bu özellik olarak% 30 kadar, yükseklik tarafindan azaltabilir. Ek bir fayda yük hücresi fiziksel olarak bu cebinde korundugunu ve zarar daha az olasidir. Ayrica, yükleme platformu üzerine itmek için kullanilan rampa ölçek yüklemek için daha kolay hale getiren bir düsük açisina sahip olabilir, ve rampanin taban alani ve maliyet tasarrufu, daha az olabilir.

Kaplama asinmasini azaltmak için, ölçek uygulanir. Çogu zaman, bir sprey emaye boya ya da basit bir toz kaplama kullanilir. Tüm uygulanan kaplamalar oldugu gibi, kolayca bir palet ölçek üzerine itti, ya da karsisinda bir forklift siyriklar zaman çizik olacaktir. Temel çelik ortaya çiktiginda, korozyon bile boya tabakasinin altinda, baslayacak ve devam edecek. Arlyn Büyük Basküller epoksi galvaniz, üç bilesenli olusan çok daha iyi bir kaplama saglar. Bu çinko zengin epoksi mükemmel çizilmeye karsi koruma saglayacaktir. Ama zamanla, ayni zamanda araciligiyla çizik olacaktir. Daha da önemlisi, kaplama çinko böylece ölçek platformun maruz kalan çelik koruyucu, tercihen oksitlenir.