Diwali festivali – Diyas, tatlilar ve hediyeler

Kelime Diwali lambalari bir satir anlamina gelen Sanskritçe kelime ‘Deepavali’, degistirilmis bir seklidir. Lambalar festivalin dogal bir parçasi olmasidir. Diwali için, küçük kandil kilden Diyas isikli ve satirlar halinde düzenlenmis çagirdi.

Diwali da üç tanriça, Lakshmi, Kali ve Saraswati zarif doga kutluyor. Dhan Teras (Diwali iki gün önce) olan nimetler verimli, hayatimizi müreffeh yapiminda temel yani sira huzurlu Lakshmi, adamistir. Lakshmi doganin sinirsiz zenginlik temsil, saglik, zeka, arkadaslar, aile, uzun ömürlü, söhret, servet vb hepimiz tadini çikarin. Kali-Chaudash (Diwali bir gün önce) Maha adamistir kimin gücü biz var zenginligi korumak için aramak Kali.

Diwali festivali her aile iyice kendi ev temizlik olacak özel bir durum oldugunu, onlarin ayrintili Rangolis hazirlaniyor özel bir yemek planlama ve tapinak, arkadas ve akraba ziyaret. Rab Ganesha ve Tanriça Lakshmi görüntüleri ile torans ve Duvar boyunda bir baska popüler Diwali dekoratif öge vardir. Sanatsal ve kültürel dokunusla bu torans ve boyunda insanlar tarafindan tercih edilmektedir.

Festivalin kutlama her zaman Tatlilar ve çesitli hediyeler degisimi eslik eder. Diwali Hediyeler ve Diwali Hediye Fikirleri tüm yararli ekonomik ve kolayca kullanilabilir. Onlari bulmak için yerin ve gögün aramak zorunda degilsiniz.

Görüs isadami bakis açisindan, Diwali insanlar sadece bu festivalde onlari ve evler seyler satin almak için ask satislari artirmak için en iyi zamandir. Bir müsterinin bakis açisiyla, size satin almak istediginiz her seyi en iyi anlasma alabilirsiniz.

Diwali festivali eklemek için, fuar (veya ‘Melas’) Hindistan düzenlenmektedir. Melas birçok kasaba ve köylerde rastlanmaktadir. Bir mela genellikle çiftçi üretmek satin almak ve satmak kirsal bir Pazar günü olur. Kizlar ve kadinlar festival boyunca çekici elbise. Onlar renkli giyim ve yeni taki takmak ve ellerini kina tasarimlari ile dekore edilmistir.

Diwali diger birçok ülkede de sadece Hindistan’da kutlanan, ancak. Daha fazla Hintliler diger ülkelere göç ile, Diwali dünya genelinde önemli bir festivali olarak kutlaniyor.

Bu saygi, dostluk, ve takdir iletisim bir yol oldugu gibi hediye vermemiz Diwali vesilesiyle büyük önem gibi görünüyor. Hediyeler abartili olmasi gerekmez, hediye önemini hafife aslinda iliski hediye daha önemli oldugu mesajini veriyor.

Tüm Mutlu Diwali ve mutlu bir yeni yil dilegiyle!