metin yazarligi herkes için fail-safe formülü takip edebilirsiniz

Bir mücadele pazarlamaci ve basarili biri arasindaki fark yaratabilir birkaç ögrenilebilir becerileri vardir. Böyle bir beceri copywriting oldugunu.

Çogu kisi egitimli bir yazar olmak gerektigini düsünüyorum, ya da satis kopya yazmak için yazmak için bir dahili yetenek var. Ve kesinlikle yararli olabilecegini ise, herkes daha iyi kopya yazmak yardimci olabilecek bir yil eski formül var.

Bu formül AIDA oldugunu.

A – Önce onlarin dikkatini çekmek gerekir. Bu en sik hedef pazar dogrudan konusan bir baslik ile yapilir. Deneyimli Reklam Yazarlari Bildiginiz gibi, baslik amaci kopyanin vücuda almak için, okumaya devam etmek okuyucu ikna etmektir.

I – Sonra size ne dedigini onlari Ilgilenen almak zorunda dikkatlerini var. Bu ürün veya hizmet onlara nasil yardimci olabilecegini açiklamak için bir hikaye ya da anekdot kullanilarak yapilabilir. Görüsler bu alanda büyük bir yardim olabilir – baskalarinin ürün veya hizmet ile yardimci olmustur ne kadar okuyarak, umudu çözüm daha fazla ilgi olacak.

D – Tek basina Faiz simdi onlar ürün veya hizmet Desire noktaya umudu almak zorunda, yeterli degildir. Bu genellikle bunu seçerseniz umudu göreceksiniz degil ürün veya hizmet kendisi, ancak yararlari vurgulayarak bitti.

A – Sen satis mektupta dört parçalari gerekir, ancak sonunda Eylem almak için umudu ikna nerede hepsi burada sona eriyor. Burada topu düsürmeyin – aslinda faydalar elde böylece ürün veya hizmet satin almak için umudu isteyin.

AIDA, Dikkat, Faiz, Desire ve Eylem, bir “eski okul” bir fikir olsa da, her gün basarili internet pazarlamacilari için satis yapma is yerinde olan bir formül. Orada pek çok metin yazarligi sistemleri, ama hemen hemen hepsi bir üs olarak AIDA formülü kullanin.

Sen Hemingway, iyi bir satis mektubu yazmak sadece AIDA formülü kullanin ve kalpten yazmak için olmak zorunda degilsiniz. Bir metin yazari ve gerçek daha fazla satis yararlari olmak ve is-up oturum açabilirsiniz.