Sunucu istatistikleri – sitenize trafik analiz

Bir siteye trafik analiz verdigi arama motoru optimizasyonu ve pazarlama kampanyalari önemli bir faktördür. Sitenize almak nasil belirlenmesi önemlidir. Sasirtici bir sekilde, birkaç site kendi sunucularinda mevcut verilerin yararlanmak.

sunucu günlükleri

Genellikle, mevcut iki sunucu araçlari vardir. Sunucu günlükleri sunucunuzda ve site etkinligini analiz. Günlük sunucuda olusturulan dosyalari izler, orada kaç kez isabet gelen dosya ve sitenin sayfasina eriserek kisi tarafindan yazdiginiz tam sözcük için bir istek. Her sistemi farklidir, ancak bu temel unsurlari dahil edilmelidir.

Ikinci araç, bir trafik analiz programi, en hosting firmalari için oldukça standart, ama bunu açmak için onlara sormak gerekebilir. Programlari sunucudan ham verileri analiz ve büyüleyici grafikler, diyagramlar ve istatistik dönüstür. Bilgilerin çogu overkill. Bu verilere bakmak için çok çesitli yollar ile bogulmus olsun için dikkatli olmak gerekir. Asagidaki bilgileri odaklanmaya çalisin:

1. Ne siteler ziyaretçi gönderiyor?

2. Ne arama motorlari trafik gönderiyor?

3. Sitenizi bulmak için kullanan insanlar ne anahtar kelime öbekleri var?

4. Ne kadar siklikla büyük arama motoru indeksleme robotlari sitenizi ziyaret ediyor?

Eger veri erisim olarak, bazi çok sasirtici seyler bulacagiz. Aslinda, muhtemelen hayrete olacak.

Baslangiçta, sitenize trafik Gönderdiginiz hangi anahtar kelime öbekleri görünce hayran olacak. Anahtar kelimeler çogu meta etiketleri maç olmayacak. Bunun yerine, belirli bir sayfada çesitli anahtar kelimeler bir arada olacak. Bu uygun gördükleri gibi arama motorlari anahtar kelimeleriniz karistirmak ve maç gerçeginin yansimasidir. Yani, veri gösterilen ifadeler yansitmak için meta etiketleri degistirmek gerekir? Eger biraz rekabet ile anahtar kelimeleri yansitir genellikle görüyoruz veriler Hayir. Zaten onlardan trafik aliyorsaniz bu yana, orijinal hedeflerine odaklanarak devam.

Trafik geliyor nerede verilere bakarak, veri ikinci anahtar parça tespitidir. Bu veriler genellikle basligi “yönlendirme” kapsamina girer. Veri inceleyerek, arama motorlari için veri üretiyoruz görebilirsiniz. Eger bir sitede reklam çalistiriyorsaniz, ayrica kampanyayi izlemek gerekir.

Analiz için son alan robot ziyaret bilgidir. Programa bagli olarak, robot bilgi “robotlar” veya “kullanici arayüzleri” basliklari altinda görünebilir. Robotlar net dizin web sitelerine arama motorlari tarafindan kullanilan programlardir. Verilerinizi gözden olarak, robotlar sitenize gelen ne siklikta belirlemek gerekir. Mümkünse hiç degilse, bir sonraki ziyaret öncesi sitenize yeni içerik eklemek emin olun. Slurp, Google – – Googlebot, ve MSN – MSNbot en iyi arama motorlari için robotlar Yahoo vardir.

kapatmakta

Sitenize trafik analiz sitenizin pazarlama için önemli bir unsurdur. Eger müsteriler hakkinda bilmek daha, daha onlarin ihtiyaçlarina hitap edebilirsiniz.