tibbi fatura labirent de-gizemli

Tibbi fatura çok karmasik ve garip süreci takip edebilirsiniz. Aslinda doktor olarak çalisti, ya da sigorta sirketleri için degil yok ya da olanlar için, prosedürleri oldukça opak olabilir, ama temelde oldukça basit.

Bir hasta ameliyat için tibbi saglayici gider veya ilaç koymak için, ya da sadece hasta yasiyor kosullari teshis etmek için zaman, pratisyen hekim hastaya saglayan her bir hizmet için bazi maliyet yoktur. Saglayici elektronik veya kagit ya olabilir “hic-fuh,” hangi bir HCFA genellikle, bir biçimde bu maliyetleri kaydeder, ya da. HCFA sonra iddia isleyebilir bir takas ya da diger araci bazen hastanin sigorta sirketine gönderilen, ya da. Bir iddia islerken, sigorta sirketi saglayici iddiasi üzerine koymak ücretleri ne kadar geçerli bakar. Farkli sirketler bu belirlemek için farkli sistemler var, ama genel olarak saglayici iddiasi üzerine koymak yarisi ücretleri sigortaci tarafindan ödenen ve hasta tarafindan yarim olacagini beklenebilir. Bir muafiyet, ortak ödeme ve koasürans gibi seyler sigorta ödeme için istekli oldugunu ne kadar agir bir etkiye sahip olabilir. Hasta koasürans varsa, örnegin, sigorta sirketi saglik faturasi tüm ücretleri belirli bir yüzdesini ödemek zorundadir.

Sigortaci ücretleri kendi gümrük bagli olarak elektronik veya kagit formatta, tibbi saglayiciya iddia döner geçerli oldugu karar verdigi zaman. Bir kez alinan tibbi saglayici bakar ve sigorta ödemeyi kabul etti görmek için iddia analiz eder. Suçlamalarin hiçbiri sigorta saglayici tarafindan reddedildi olsaydi o zaman yakinda faturada tüm ücretleri ödeyecek. Herhangi bir ücret reddedildi, saglayici fatura degisiklik yapmak ve daha sonra sigortaciya geri gerekir. Bir kez döndü, eger, faturada bilgiler sigorta sirketi ödeyecek dogrudur. Ama önce ile, bu suçlamalarin bazi reddetmek olabilir, ve böylece fatura saglayici tibbi bir istekte kadar bu kadar saglayici döndü ve olmasi durumunda sigorta için ücret ödemeyi kabul edebilir.

Sigorta sirketi herhangi bir ödenmemis ücretleri toplamak için hastaya gitmek için saglayici düsen saglayici belirtilmistir tüm ücretler için ödemeyi kabul etti sonra.