küresel isletmelerde egilim dis kaynak

Dis Kaynak Kullanimi cesur kuruluslar için ayrilmis bir seçenek olmasi için kullanilir. Bazi, bir sorumluluk eller yapiyor baska bir kurulus onlar için bunu yapmak izin vermeden riskini almak istemiyorum. Ama 1980’li yillarda, sirketlerin BT servis ortaklari, sahip olmanin faydalari tanidi.

Bugün, BT dis kaynak küresel isletmeler için önemli bir strateji haline gelmistir. Bu, karmasik sistemler gelistirir ekonomik büyüme yükseltir, rekabet gücünü artirir ve kurulusun performansini artirir is dünyasinda yeni bir kavramdir. Bu rekabetçi dünyada büyüme sürdürülmesi dis kaynak önemini fark var çünkü en büyük pazarlari ABD ve werstern ülkelerden gelmektedir. Kuruluslar outsource seçti neden üç ana nedeni:

Organizasyonlar kendi ana is hedeflerine odaklanmak istiyor:

Kuruluslar, temel yetkinlikler konsantre ve diger ikincil kurumsal fonksiyonlari sorumluluk üstlenmesi için üçüncü taraflara açin. Bu da onlarin BT endiseleri sorumlulugunu alacak güvenilir ortaklar aramak nedeni budur.

Organizasyon maliyetini azaltmak için:

Tüm kuruluslar maliyetlerini azaltmak istiyor. Dis kaynak kullanimi ile, BT operasyonlarinin maliyet disinda azaltmak degil, ayni zamanda kaynaklari ise alma ve egitim maliyeti ortadan kaldirir sadece. Özellikle offshore outsourcing, yüksek kaliteli becerileri ile birlikte ücret farki nedeniyle maliyet tasarrufu bir ikiz avantaji vardir.

Kalite iyilestirme:

Diger bir neden kuruluslarin kalite gelistirme istiyor. Özel bir personel veya takim da devam eden içerik bakim yapar size belirlenen çünkü dis kaynak kullanimi ile, tutarli bir ögretim tasarimi vardir.

Günümüzün küresel ekonomisinde, dis kaynak algisi örgütün BT fonksiyonlari dönüsüm çözme sorunlari degistirildi. Bu örgütün yönetim stratejisi etkilemistir. Birçok sirket dünya çapinda su anda zaten BT altyapisinin önemli kisimlari dis kaynak vardir ve bazi yakin gelecekte bunu yaparken düsünüyorsaniz.