sahtekarlik önleme ve tespit kendinizi korumak

Bu alisveris merkezi için eglenceli bir gezi olarak basladi. Ben sahtekarlik önleme ve tespit düsünmüyordum. Benim Noel listesinde için alisveris yapmak için gerekli baska kim düsünüyordum. Iste bu oldu zaman oldugunu. Bir yerde Red Robin benim aksam yemegi için ödeme ve Hedef alisveris için sokak kapisi arasinda benim banka karti kayboldu. Degil en fazla 1 saat sonra, ben yapmis degil online islemler fark ettim. Birisi kredi benim banka karti kullanmak mümkün olmustu. Bir pin banka olsa da ayni zamanda bir sahte imza ile kaçti nasil kredi olarak çalistirilabilir ve ne yazik ki benim için, mal dolar degerinde yüzlerce.
Tamam, bazi ben Noel sezonunda yanlis yerlestirmek ya da banka kartiyla damla kadar dikkatsiz olmustu benim hatam oldugunu söyleyebilirim. Öyle düsünmüyorum. Ne olursa olsun ben ya da benim karti düstü olmayabilir gerçegi, biz gerçekten bu seyler için sirtimizi izlemek için olmalidir? Bu tamamen farkli bir sorun olabilir, biz basit ve uzun vadede bize zaman, para ve sorunsuz bir çok kaydedebilirsiniz kendimizi korumak için pek çok yolu vardir.

Bir terminal içinde çalinmis olup olmadigini sirketleri bir banka, ya da en azindan bir posta kodu her zaman bir PIN numarasi gerektiren için ilk tavsiyedir. Bir sey bir kredi olarak çalistirildiginda her zaman bir sey ama bir imza gerektirmez ve bu sahte olabilir. Ayrica hem güvenlik artiracak, üzerinde resim olan bir kart alabilirsiniz. Magaza çalisanlarina imza kontrol etmek istemeniz gerekir iken, sahte söylemek her zaman kolay degildir. Sadece bugün bu para belirli bir miktar altinda ise bile bir imza gerekmez çünkü kendi disinda bir kredi karti ile benim patronum ve arkadaslari için Starbucks içecekler satin almak mümkün oldu. Bugün benim için uygun ve Starbucks baristas adiyla bana ne, aslinda birisi güvenilmez kartin bir tutmak olsaydi is yapmanin en güvenli yol degildir.

Hesaplarinizi izleyin. Eger kart yanlis veya çalindi ??varsa hemen bunlari iptal etmek için emin olun. Cüzdan Eksik? Sansa birakmayin – bu telefon almak ve bu kartlari iptal. En kisa sürede kartlari dondurmak gibi, para hesabiniza çikarilir ve eglenceli hirsiz için biter edilemez. Senin olmayan islemlerin takip ve banka ve polis ile hemen bir rapor tutun. Beklemeyin, ne kadar erken, uygun kisilere yer alan bilgileri alabilirsiniz, er banka sorunu takip ve er yetkililer umarim insanlar sorumlu asagi izleyebilirsiniz.

Çalinti veya yanlis kartlari büyük bir serseri olabilir. Neyse ki benim için para banka tarafindan iade edildi. Ne yazik ki benim için hirsizlar kaçti. Polis onlari bulmak mümkün asla. Kendinizi koruyun ve bir göz atar – Kendinizi kurban izin vermeyin! Bu hesabinizda parayi daha fazla mal olacak.