toplu posta için kullanilan hassas teraziler

Posta sistemi posta parçalari her gün milyonlarca yönetir. Bu ögelerin çogu gibi fatura, çek, fotograf ve kisisel mektuplar gibi yazisma tek parça vardir. Ama çok önemli sayida ürün veya olaylar veya kuruluslar tesvik veya reklam ile iliskilidir. Çogu zaman, ayni promosyon malzemesi hatta yüzlerce, binlerce ya da alici on binlerce gönderilir. ABD postane bu postalar için özel posta fiyatlari sunuyor. Genel olarak, gönderen kurulus posta sisteminin gerektirdigi çabalari en aza indirecek sekilde posta siralamak için sorumludur. Ayrica, etiketlenebilir ve genellikle önceden belirlenmis bir yönden kodlanmis gerekir.

Birincil ihtiyaci her parça için postane ücretleri gönderdikten sonra parça sayisi çok dogru bilinen olmasidir. Tek bir ürünün agirligi tespit edilmelidir, parçalar arasinda, belirli bir serinin toplam agirligi ve parça numarasi hesaplanmis tüm rapor edilmistir.

Hassas teraziler Bu bilgileri toplamak için kullanilir. Bu endüstriyel ölçekler ondalik noktalari bir dizi için tek tek parça agirliklarinin için, çok yüksek çözünürlükte olmalidir. Ayrica adet büyük gruplar tartmak için, büyük bir kapasiteye sahip olmalidir. Ve kabaca ölçekli platformda konuyor toplu sok yük dayanacak sekilde, oldukça saglam olmalidir. Elektronik ölçek bu tür mükemmel bir örnek Ultra Hassas tezgah ölçek Arlyn Ölçekler hattidir. 100 kilo kapasiteli bir ölçek bir pound binde biri bir çözünürlüge sahip. Dogrulugu yüzde bir yüzde biri kadar daha büyüktür. Asiri yük kapasitesi saglamlik çok yüksek düzeyde veren, bes kez puan yüktür.

Diger önemli özelligi bir yazici veya bilgisayar sistemi ile iletisim kurmak için posta ölçek yetenegidir. Bu veriler bir veritabani veya elektronik tablo saklanabilir saglar. Ayrica postaneye bilgiler vermek için kullanilir olabilir.