alicilara dönüstürme ziyaretçi

Arama Motoru Pazarlamasi basarili bir sekilde hedeflenen anahtar kelimeler için yüksek dereceleri elde nedeniyle hacim olarak web sitenize ziyaretçi almak basladiginizda sadece% 50 tamamlandi. Artik ziyaretçiler var … simdi alici gerekir.

Kimse alicilara ziyaretçiler dönüstürmek ne günden bilir. Biz ilk amaci size ziyaretçi “kapmak” zorunda her zaman, çünkü birkaç saniye içinde alicinin dikkatini çekmek için oldugunu biliyoruz. Web sitesi ziyaretçileri kisa dikkat süresi ve aradiklari seyi bulmak için sabir daha da kisa bir düzeyine sahiptir. Sonuçta, sadece bir baskasi için seyir tiklama uzakta.

Açikçasi genellikle ev sayfasi açilis sayfasi ile baslamalidir. Ne olursa olsun açilis sayfasinin, bu sayfa için bulunmustur anahtar kelime tam olarak alakali olmalidir. Içerik dogru hedef olmalidir.

Bir “dönüsüm huni” … bir dönüsüm saglama almak için arama istediginiz yolu olmalidir. Herkesin farkli oldugu için herkes bu dönüsüm huni takip edecek. Ancak, bilgi ve süreç adimlari mantiksal bir zincir olusturarak etkilesimi en üst düzeye ve hayal kirikligi en aza indirmek için anahtardir.

Dönüsüm huni boyunca, açilis sayfasi ile baslayan, görmek için kolayca tanimlanabilir ve kolay olmalidir “EYLEM IÇIN ÇAGRI.” Bu sadece bir dogrudan satin alma olup olmadigi bilgileri tiklayin ya da dogrudan girmek için ziyaretçi için bir davettir, için istegi bilgi veya telefon ya da bir kursun ya da iletisim formunu doldurarak. Ben ifade ve eylem çagrisi tutarli ve dönüsüm huni boyunca tüm duraklarinda kolayca erisilebilir olmasi gerekir gibi herkes farklidir. Bazi huni ve aradaki sonunda bazi ve bazi basinda dönüstürür.

Ancak, en iyi plan genellikle beklendigi gibi çalismaz. Bu web sitesinin istatistikleri sürekli analiz için gerekli olan budur. Giris sayfalari nelerdir? Anahtar kelimeler kullanilir? Sayfa çikmak? Ne kadar zaman tüm sayfalari harcanan ediliyor? Ne sayfalari en çikar almak gibi? Nerede insanlar zaman en ve en az harciyorsunuz?

Bu sorularin cevaplari metin ve görseller yani sira ya da basarili ispat olmayabilir diger degiskenlerin onlarca yerlestirme degisen farkli sayfa stratejilerinin test için yolu açar. Ancak, tutarli olarak yapilan bu A / B tarzi testi testlerin hangi en iyi sekilde çalisir söylüyorum kesin sonuçlar saglamak için gerekli verileri saglamak ve hangi sartlar altinda. Olacak Örnegin, müsterilerimizin biri, birçok önemli anahtar kelimeler için mükemmel bir arama motoru siralamalarini elde ettikten sonra biz hissettim dönüsüm oranlarini biz beklediginiz altinda kalmistir elde edildi. Biz açilis sayfalarini çesitli varyasyonlari için A / B testi basladi ve çok geçmeden çok ayirt desen görmeye basladi. Bu durumda, sayfanin sag tarafindaki formu ile belli bir konfigürasyonda görüntülerin yerlestirilmesi ile bu açilis sayfalari en iyi sonuçlari vermistir. Bizim SEO sürecinin bir parçasi olarak test devam ederken, biz son 60 gün içinde dönüsüm bir 700% artis gördük. Baska bir istemci e-ticaret bölümü verimli ünitesi ve satis hacmi A / B testi uygulanmistir önce TEN ZAMAN sonuçlari degisikliklere sonraki ilk 60 gün içinde siparis bir “run orani” gördüm.

Tüm sektörler ve tüm isletmeler farkli oldugunu unutmayin. Egilimler degisen oldugunu bu ekle. Herkese uygun bir formül yoktur nedeni budur. Ancak, bu süreç ayni kalir. Dönüsüm stratejileri test ve gerekli ayarlamalari ile birlikte çok yakindan istatistikleri takip herhangi Arama Motoru Pazarlama programi için basari nihai ölçüsüdür dönüsüm optimizasyonu için anahtarlari.